У Києві починають будувати парк «Почайна» – як він виглядатиме (ФОТО)

14:39 08.10.2020

У столиці починають будувати парк «Почайна». У проєкті передбачено укріплення берегів зі збереженням природного ландшафту.

У Києві починають будувати парк «Почайна» – як він виглядатиме (ФОТО)

Про це повідомила член Національної спілки краєзнавців України, голова ГО «Громадський рух «Почайна» Анабелла Моріна, пише «Вечірній Київ».

Ми врятували Почайну, повернули її на карти в той самий момент, коли останню ділянку річкового русла намагалися загнати під дорогу. Ми домоглися, що Київрада дала статус парку її берегам, а потім роками воювали за кожен клаптик землі, за справжню історію України. Ми розуміли: будівництво парку життєво необхідно для Почайни! Літописну річку можуть врятувати тільки люди, які її не забудуть, бо бачитимуть її перед собою, знатимуть про її велич”, – розповіла Моріна.

За її словами, дуже важливо, щоб люди могли вільно і безпечно гуляти вздовж русла річки: від вулиці Йорданської і проспекту Степана Бандери до сучасного гирла – під Північним мостом, там, де парк Почайна з’єднується з парком Наталка.

У проєкті передбачено укріплення берегів зі збереженням природного ландшафту. Будуть ділянки, які залишать неторканими – для житла птахів. Таким затишним його планують зробити:

 

Як повідомлялося раніше, на Оболоні облаштують парк «Почайна» за проектом-переможцю конкурсу.

Читайте також: Відео дня. Яким буде пішохідний міст на острів Оболонський

Великий Київ у Google News

підписатися