У Києві можуть з’явитися модні “мавританські газони”

14:14 02.06.2020

У Києві розглядають можливість створити модні “мавританські газони” з квітів та трав, які викошуватимуть не дуже часто. 

У Києві можуть з’явитися модні “мавританські газони”
оренда квартири Київ

Про це Вечірньому Києву розповів керівник КО “Київзеленбуд” Олексій Король, коментуючи петицію проти скошування трави у столиці, яка з’явилася на сайті Київради.

“Якщо говорити про відмову від косіння газону на перевагу досягнення високої трави, то йдеться про мавританські газони. Нині КО «Київзеленбуд» розглядає можливість влаштування мавританських газонів на територіях, де розміщуються зелені насадження спеціального призначення. У концепції реконструкції, будівництва та створення нових парків, площа яких дозволяє, ми передбачаємо висаджування таких зон та клумб з багаторічниками та злаковими”, – розповів Король.

Такі газони влаштовують із суміші деяких видів багаторічних та однорічних злаків із квітковими рослинами. З них найчастіше зустрічаються такі види як костриця червона, тонконіг лучний, тонконіг звичайний, вівсяниця лугова, тимофіївка лучна, мітлиця тонка, райграс пасовищний, конюшина біла, ромашка аптечна, люпин мінливий, дзвіночок персиколистий, васильки, мак-дикий, гвоздика китайська, фацелія пижмолиста, кореопсис багаторічний, лобулярія морська, космея двічі периста, настурція, портулак тощо.

Серед переваг: висока декоративність (за правильно підібраних видів рослин можна досягнути безперервного цвітіння та ароматності); покіс проводиться лише 2-3 рази на рік на сезон (скошується після цвітіння квітів); зменшення витрат по догляду за рахунок рідшого покосу.

Серед недоліків в облаштуванні та догляді за мавританським газоном можна виділити наступні: такий газон також потребує поливу; необхідність ручного видалення бур’яну; може бути осередком кліщів, що небезпечно для людей; не призначений для вигулу собак; за рахунок високого травостою є вірогідність скупчення у ньому сміття; можливість стати алергеном для людей, що мають алергію на пилок; завдяки квітам привертає увагу комах-запильників, серед яких є медоносні бджоли, самотні дикі бджоли, оси та джмелі.

Нагадаємо, парк Перемоги прикрасили клумбами за мотивами казки “Аліса в Країні Чудес”. Тут і посмішка Чеширського кота, і Кривава Королева і навіть сам Кролик.

Великий Київ у Google News

підписатися