У Києві люди вийдуть на акцію солідарності з кримчанами: деталі

Автор: Тетяна Сененко
22:56 08.03

У Києві 9 березня відбудеться акція солідарності з жителями окупованого Росією Криму. Захід розпочнеться о 14:00 в парку імені Тараса Шевченка. 

У Києві люди вийдуть на акцію солідарності з кримчанами: деталі
Про це у Фейсбуці повідомляє Кримська правозахисна група.

На акції зі словами підтримки до жителів Криму звернуться звільнені політичні в’язні, кримські журналісти та громадські діячі, представники Меджлісу кримськотатарського народу, органів державної влади, правозахисники.

“Сьогодні для українських громадян Криму вкрай важливою є підтримка держави й всього українського суспільства. Запрошуємо всіх небайдужих виявити солідарність з нескореними кримчанами, котрі не змирилися з окупацією і чия боротьба за український Крим триває”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Росія заборонила лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву відвідувати територію РФ та окупований півострів до 2034 року.

Наприкінці лютого Україна відначала День спротиву Криму російській окупації: цього дня 2014 року у Сімферополі відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму.

Приводом до мітингу стало те, що 20 лютого російські війська почали окупацію Криму. На півострові з’явилися вантажівки без номерів, “зелені чоловічки” (збройні військові без розпізнавальних знаків).
 
До слова, п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко заявив, що деякі чинні народні депутати у 2014 році сприяли окупації у Криму.

 

Великий Київ у Google News

підписатися