У Києві громадян шантажували неіснуючими кредитами

Автор: Марія Супрун
16:47 24.06

У Києві викрито діяльність групи осіб, які організували схему вимагання неіснуючих боргів у громадян.

У Києві громадян шантажували неіснуючими кредитами

Як розповіли у прокуратурі, група осіб організувала механізм по оформленню онлайн-кредитів на громадян України з використанням реквізитів скомпрометованих банківських карток, а також персональних даних громадян, отриманих шляхом несанкціонованого втручання в банківські термінали.

Після оформлення «липових» кредитів, зловмисники, через підконтрольні колекторські організації, вимагали з громадян їх повернення.

Правоохоронці провели ряд обшуків у офісах «організацій» та за місцем проживання фігурантів провадження у ході яких вилучили обладнання (GSM-шлюзи) та програмне забезпечення, яке використовувалось для підміни номерів телефонів в ході проведення дзвінків з погрозами для анонімізації зловмисників, близько 50 одиниць комп’ютерної техніки, з якої адміністрували бази «клієнтів» та вівся облік «боргів», а також документальні матеріали, що містять відомості про діяльність зловмисників.

Наразі вживаються заходи щодо оголошення підозр організатору злочинної схеми та його спільникам. Тривають слідчі дії з метою встановлення та суми завданих збитків та громадян, які потерпіли від злочинної діяльності.

Нагадаємо, раніше Рада унормувала діяльність колекторів.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...