Шантаж, погрози і “вибивання боргів”. Рада унормувала діяльність колекторів

20:34 19.03

Верховна Рада прийняла закон щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості. Закон ще повинні підписати спікер Верховної Ради і президент України. Основні норми запрацюють через три місяці після його публікації.

Шантаж, погрози і “вибивання боргів”. Рада унормувала діяльність колекторів

Як ідеться у пояснювальній записці до прийнятого законопроєкту № 4241, на сьогодні в Україні нараховується більше 200  компаній, які “вибивають” гроші з боржників.

Проблема повернення і неповернення грошей за проблемними кредитами банків та інших фінансових устав є величезною. Людей, які опинилися в скруті і не можуть “гасити” кредити просто мільйони. Відповідно, зростає  і кількість  установ, які за відсотки готові “здерти шкуру” з будь-кого.  

Що зміниться у ситуації колектор-боржник-держава?

  •  З’явиться реєстр колекторських компаній. Без реєстрації в цьому реєстрі колектори не зможуть працювати. Планується, що реєстр буде публічним, тобто перевірити компанію зможе кожен бажаючий. Вести реєстр буде НБУ.
  • Колекторам заборонять прямо загрожувати, шантажувати, вводити в оману, телефонувати вночі або приховувати номер.  Крім того, колектор повинен називати своє ім’я, назву компанії, підставу дзвінка і розмір боргу. А на вимогу боржника – ще й надавати підтверджуючі документи протягом 7 днів.
  • Колекторам  забороняється збирати та обробляти таку персональну інформацію: про графік роботи, місця відпочинку, інформацію зі соціальних мереж, особисті фотографії тощо.
  • Законопроект передбачає штрафи від 51 до 102 тис. грн і виключення з Реєстру колекторських компаній за порушення Закону.   Скаржитися можна  в Нацбанк. Якщо колектор щонайменше двічі упродовж року порушив такі вимоги, кредитодавець повинен розірвати договір з ним та повідомити про це Національний банк.

І одне з нововедень стосується взаємодії фінансових установ. Відтепер, банк або інша фінансова компанія, яка видає кредити, буде зобов’язана публікувати інформацію про колекторські компанії, з якими співпрацює.

До слова, столична влада передбачила низку пільг для підприємців, які не зможуть повноцінно продовжувати свою діяльність в умовах тритижневого локдауну.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...