У Києві активісти відновлюють старовинні двері хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка

Автор: Любава Лисичкіна
20:43 17.10.2023

Так містяни продовжують справу загиблого на війні краєзнавця Сергія Миронова, який започаткував рух із відновлення історичних дверей Києва.

У Києві активісти відновлюють старовинні двері хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка

Як повідомляється, координаторкою руху є  Неллі Чудна.

Після смерті Сергія Миронова,  який загинув 16 листопада 2022 року після виконання завдання під Бахмутом, відновленням дверей у місті зайнялись його друзі та небайдужі кияни. Вже вдалось відреставрувати двері на Саксаганського, 112А, внутрішні двері в університеті Шевченка, а також старовинний ліхтар-вказівник біля “Театральної”.

За словами Неллі, друзі Сергія вирішили відреставрувати двері на Саксаганського, які не встиг відновити сам Сергій. За два дні через сторінку Сергія зібрали майже 500 зацікавлених людей.  Двері на Саксаганського активісти відреставрували за донейти, за два дні зібрали всю необхідну суму – 30 тисяч гривень. А коли зробили двері на Саксаганського, вже не хотіли зупинятись.

“Кожну роботу можна зробити з різним розмахом. Наприклад, для дверей університету ми знайшли латунні ручки, які дуже класно підійдуть. Їх можна не купувати, але ж з ними гарно. Скло можна брати дешеве, а можна брати красиве. Фарба може бути дешевою, і нам навіть безкоштовно пропонують її. Але я розумію, що ми можемо покрити двері фарбою, в якій я не впевнена, а вона через рік або два облущиться. Тому краще ми підемо і купимо дорогий, але якісний німецький лак з кольором, який захищає від вологи”, – говорить Неллі.

Є основна команда, до якої входить приблизно 30 людей, які постійно займаються проєктом. Є люди, які щось пороблять і потім йдуть. Так, на Саксаганського активісти працювали і у вихідні, і після роботи.

“В університеті є проблема, ми можемо працювати тільки у час, коли працює університет. Ті, хто працює в денний час, не можуть прийти допомогти нам. Загалом двері були у дуже поганому стані. Низ майже розвалився, і ми розуміли, що ще одну зиму вони не переживуть. Там також розвалювався фасад, який ми оновили. На самій будівлі були короткі ринви, і дощова вода потрапляла просто під корпус. Фундамент набирав вологу, і двері були постійно у вологому стані. Тому ми зробили фасад і подовжили ці ринви, щоб вода стікала по вулиці.”, – говорить Чудна про двері в навчальному закладі та роботу.

Відомо, є ініціатива перейменувати вулицю Колекторна в Дарницькому районі на вулицю Європейської Солідарності.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин