Про це розповів виданню BBC гендиректор Ingka Group, яка є холдинговою компанією шведської IKEA, Єспер Бродін.
За його словами, в останні роки багато країн ввели нові мита та інші обмеження на імпорт, що ставить IKEA в невигідне становище у порівнянні з місцевими компаніями. Зокрема, так сталось в Індії, куди місцева IKEA імпортує більшість продуктів – від меблів до посуду.
Зазвичай це призводить до збільшення витрат на товар у підсумку. І це викликає певні занепокоєння не лише в Індії, але й у всьому світі”, – пояснив Бродін.
Окрім додаткових фінансових навантажень, він називає низку інших проблем, що постають перед компанією, – зокрема, необхідність виготовляти товари у відповідності до змін клімату та сталого розвитку, а також закриття 80% магазинів внаслідок пандемії.
Топ-менеджер також зауважив, що IKEA ще до пандемії вклала значні кошти в інтернет-продажі, та попри це станом на кінець серпня 2020 року прибуток компанії впав на 29% – до 1,7 мільярда доларів.
При цьому IKEA панує відкрити 50 нових магазинів, адже, за словами Бродіна, у більшості країн після коронавірусу магазини шведської компанії відвідує більше людей, ніж раніше.
Нагадаємо, про наміри IKEA вийти на український ринок стало відомо наприкінці 2017 року. У вересні 2018 вона почала набирати персонал в Україні. У травні 2020 року компанія IKEA офіційно повідомила про запуск інтернет-магазину. А вже за кілька тижнів – він закрився. Перший офлайн-магазин з’явився у столиці 1 лютого 2021 року. На відкриття навіть мер прийшов (ФОТО). Через карантинні обмеження покупцям довелось вистоювати черги. Не обійшлось і без підступів конкурентів – новачка одразу затролив Епіцентр. А вже 8 лютого хакери зламали Instagram-сторінку українського магазину IKEA в Києві.
Не попрацювавши і місяця, IKEA запровадила плату за самовивезення товарів з пунктів видачі, хоча спочатку ця послуга була безкоштовною.