У Горенці демонтували графіті Бенксі

Автор: Галина Ворона
17:23 12.06

У Горенці демонтували роботу «Старий купається у ванній» британського вуличного художника Бенксі.

У Горенці демонтували графіті Бенксі

Про це повідомляє Гостомельська селищна військова адміністрація.

Як зазначається, демонтаж графіті здійснив Національний науково-дослідний реставраційний центр України  з метою збереження твору мистецтва.

Надалі буде розроблена програма реставрації для підтримки належного вигляду роботи та подальшої її презентації.

Нагадаємо, дана робота зʼявилася за адресою Садова 21 на будинку, який у 2022 році постраждав внаслідок бойових дій та масштабних обстрілів.

Як пояснила гендиректорка Національного науково-дослідного реставраційного центру України, залишати в такому стані роботу неможливо. Рецидиви, зараження грибами, конденсат, який утворюється від попадання сонця, води негативно впливає на стан будь-якого твору мистецтва.

Відтак, за її словами, демонтаж збереже це графіті. Фахівці центру напрацюють програму його збереження, перенесуть на іншу основу, і витвір буде нагадуванням тих воєнних подій, що відбувалися у Київській області.

Читайте також: Графіті Бенксі, створені у Києві і області, цифровізують і розмістять у віртуальній галереї

Як повідомляв “ВК”, на початку листопада 2022 на зруйнованих будинках Київщини та у столиці почали з’являлись загадкові графіті, які дуже нагадували стиль найвідомішого невідомого вуличного художника Бенксі. Згодом сам геній стрітарту зізнався в авторстві малюнку у Бородянці та розповів, які ще роботи створив, і показав відео.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин