У Десні потемніла вода: яка її якість у місцях водозаборів Києва і області

Автор: Галина Ворона
15:25 16.09

Забруднення, яке рухається Десною, менш концентроване, ніж було на початку у річці Сейм та у точках відбору води річки Сейм на Чернігівщині. Фіксується потемніння води, але наразі її якість у місцях водозаборів Києва та області у межах норми.

У Десні потемніла вода: яка її якість у місцях водозаборів Києва і області
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Міндовкілля.

За інформацією міністерства, лише у пункті водозабору міста Бровари фіксується незначна зміна по хімічному споживанню кисню з 28,37 до 33,2 міліграм на дециметр кубічний (при нормі 30). Розчинений кисень вище норми, хоч і трохи знизився з 6,22 до 5,4 міліграм на дециметр кубічний. Втім, зазначається, що ризиків для водозабору немає.

Як зазначається, у воді не виявлено перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів,  азоту амонійного, нітритів та хлоридів. Також не помічено загибелі риби.

Як наголосили у міністерстві, очисні споруди “Київводоканалу” справляться із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору, тож якість води у кранах киян відповідатиме вимогам Державних санітарних норм і правил.

Єдиний ризик – можливий запах. Однак для його усунення “Київводоканал” заготовив 120 тонн пилоподібного активованого вугілля для посиленого очищення води – це дозволить усунути органічні забруднення та неприємні запахи.

Читайте також: Зафіксовано перші ознаки зміни кольору води та рівня каламутності води на Київщині через скид з рф

Нагадаємо, найімовірніше річку Сейм, яка впадає у Десну, забруднив Тьоткінський цукровий завод, що на території Курської області РФ. 

Раніше Укргідрометцентр прогнозував, що забруднення, яке наступає Десною на Київ, досягне Київської області 14-16 вересня. Для очищення води в руслі річки встановили системи аерації. Нині існує 2 сценарії, що буде з забрудненою водою, яка потрапила з російського Сейму до Десни – вона може забруднити Дніпро та нашкодити майже всьому Києву, або ж не дотече до головної артерії країни. 

За підрахунками відомства, сума збитків довкіллю у Чернігівській та Сумській областях через забруднення річок Сейм та Десна вже становить понад 405 млн гривень.

Також ми розповідали, що якщо не справдяться обіцянки “Київводоканалу” та вода прийде настільки забрудненою, що очистити її підприємство не зможе, буде можна пити воду з бюветів.

“ВК” також публікував посилання, за яким можна знайти бювет поруч з вашим домом та дізнатися, чи він працює. 

Нагадаємо, у випадку погіршення показників якості води у Десні “Київводоканал” застосовуватиме технологію посиленого очищення води з використанням пилоподібного активованого вугілля. Це дозволить усунути органічні забруднення та неприємні запахи.

Великий Київ у Google News

підписатися