Звернення департаменту оприлюднили на сайті КМДА.
У Департаменті, який очолює Науменко, назвали 5 порушень:
- Розгляд справи відбувся з порушенням територіальної юрисдикції: з невідомих причин справа розглядалась не Шевченківським районним судом міста Києва за місцем знаходження сторони обвинувачення, а Голосіївським. Розгляд справи відбувся під головуванням судді Мазура Ю.Ю., який ухвалює однотипні судові рішення щодо інших посадових осіб без з’ясування всіх обставин справи та на підставі недопустимих доказів.
- До проведення експертизи залучений експерт із простроченою ліцензією. Необхідність запобіжного заходу ґрунтувалась на висновках будівельно-технічної та економічної експертиз, що були проведені експертами не спеціалізованої установи. Більше того, в одного з них закінчився строк дії свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового експерта, тобто він не має права проводити експертизу.
- Експертизу провела приватна компанія, відомості про наявність будь-яких договірних відносин між нею та Національною поліцією України відсутні як у кримінальному провадженні, так і на сайті «Prozorro». Зазначена компанія розташована в місті Чернівці. Крім того, експертиза проведена без дослідження повного пакету документації по об’єкту, без опису проведеного вимірювання, її розрахунків і результатів. Наприклад, Київська міська прокуратура про підозру в розтраті бюджетних коштів на суму 1 млн грн Дмитру Науменку повідомила 23 червня 2023 року. А висновок економічної експертизи з розміром завданої шкоди був наданий експертом в органи досудового розслідування 26 червня 2023 року, тобто через три дні після вручення підозри. Виникає закономірне питання, на основі чого органи прокуратури визначили суму збитків?
- Слідство визнало неякісним виконання робіт з асфальтування на вулиці Зрошувальній із боку підрядника. Треба враховувати, що роботи ще не завершені. Весь 2021 рік велося прокладання водопроводу, улаштування колодязів із люками, підключення будинків до водопостачання. Ще до початку повномасштабного вторгнення роботи були закінчені, водопостачання надане, траншея закопана та укладений перший (чорновий) шар асфальту. Однак із початком воєнних дій багато цивільних проєктів були поставлені на паузу. Проте дорога на вулиці Зрошувальній активно експлуатувалась. Цього року асфальтування мало б бути завершено, однак розпочалося слідство, що знову зупинило ці роботи.
- Прохання Дмитра Науменка обрати інший захід, що дозволяв би йому виконувати свої службові обов’язки, суд проігнорував. При цьому не взяв до уваги, що Дмитро Науменко як керівник Департаменту координує підготовку міста до опалювального сезону, забезпечує заходи з відновлення пошкоджених внаслідок ворожих обстрілів інфраструктурних об’єктів.
У Департаменті заявили, що метою запобіжного заходу нібито є унеможливити виїзд Дмитра Науменка за кордон, щоб він не зміг переховуватися від слідства. Та суд не взяв до уваги те, що перебуваючи 24 лютого 2022 року з родиною за кордоном, Дмитро Науменко повернувся до Києва, дізнавшись про повномасштабне вторгнення, та протягом трьох місяців цілодобово знаходився на робочому місці, виконуючи свої обов’язки.
Стабільність і надійність роботи комунальних служб Києва, зокрема тепло- і водопостачання, вивезення відходів, ліквідація наслідків ворожих обстрілів (зокрема на енергетичних об’єктах міста), були і є в координації Департаменту, який очолює Дмитро Науменко. Так само як у випадку з керівником рятувальних служб міста Романом Ткачуком, обраний запобіжний захід унеможливлює виконання Дмитром Науменком своєї роботи”, – йдеться у заяві.
Департамент житлово-комунальної інфраструктури висловив сподівання, що “слідство буде об’єктивним, неупередженим та всебічним, а не перетвориться на полювання з політичним підґрунтям”.
Читайте також: Директору департаменту муніципальної безпеки, який відбуває домашній арешт, оголосили ще одну підозру
Нагадаємо, 23 червня прокуратура повідомила підозру директору Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитру Назаренку у межах кримінального провадження щодо розтрати близько 1 млн гривень бюджетних коштів, виділених на відновлення тротуарів та автодороги після підключення водопроводу до житлових будинків.
Водночас у КМДА заявили, що роботи з благоустрою та асфальтування території продовжуються, тобто вони ще не завершені, а кошти за ці роботи виконавцям перераховані не були.
Сьогодні Голосіївський районний суд Києва обрав посадовцю запобіжний захід.