У Демидові підтоплені понад 100 садиб, мешканцям виплатять грошову допомогу

Автор: Марина Максенко
18:33 05.08

У селі Демидів Київської області частково підтоплено більше 100 приватних садиб унаслідок пошкодження дамби під час бойових дій у лютому-березні, продовжується відкачування води.

У Демидові підтоплені понад 100 садиб, мешканцям виплатять грошову допомогу

Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко під час брифінгу.

Кожне постраждале домогосподарство отримає грошову допомогу.

«Київська область. Внаслідок бойових дій протягом лютого-березня цього року було пошкоджено дамбу на річці Ірпінь, що призвело до підняття рівня води в заплаві понад встановлений рівень. Частково підтоплено понад 100 приватних садиб в селі Демидів. По допомогу звернулося 129 домогосподарств», – зазначив Тимошенко.

За його словами, було залучено низку фахівців військової та цивільної сфер для пошуку проєктного рішення з метою відновлення функціонування шлюзу.

Заступник очільника ОП розповів, що нещодавно відновлена насосна станція вже працює на повну потужність, паралельно відбувається відкачування води із садиб мешканців помповими насосами.

Водночас Тимошенко поінформував, що з боку держави ухвалено рішення забезпечити фінансову підтримку постраждалих господарств.

«Демидівською сільською радою було прийнято рішення про допомогу кожному домогосподарству, що зазнало руйнації, в розмірі 20 000 гривень. Відповідні кошти були виділені з обласного бюджету та передані громаді», – пояснив він.

Тимошенко додав, що в області започатковані та успішно діють програми «Нова оселя» та «Відбудова приватних будинків», згідно з якими заплановано побудувати загалом 560 об’єктів.

Читайте такожМешканці затопленого села Демидів самотужки відкачують воду, попри обіцянки влади

Водночас він зауважив, що у Горенці, де було зруйновано близько 90 будинків, вже розпочато першу стадію робіт.

Як писав “ВК“, наприкінці червня мешканці села Демидів, яке було затоплено в перші дні повномасштабного вторгнення російських окупантів, перекрили рух автотрасою під Києвом. Люди вийшли на мітинг, щоб привернути увагу влади до проблем підтопленого села.

Великий Київ у Google News

підписатися