Жителі підтопленого села Демидів перекрили рух транспорту під Києвом (ВІДЕО)

Автор: Володимир Хлєбников
12:00 27.06

Мешканці села Демидів, яке було затоплено в перші дні повномасштабного вторгнення російських окупантів, перекривали рух трасою під Києвом.

Жителі підтопленого села Демидів перекрили рух транспорту під Києвом (ВІДЕО)

Люди вийшли на мітинг, щоб звернути увагу влади на проблеми підтопленого села

В акції взяли участь близько 60 людей. Вони не пропускали громадський та приватний транспорт у бік Києва та Димера. Порядок охороняли кілька екіпажів поліції, які не допускали бійок між мітингувальниками та водіями, пише “Українська правда”.

Місцева мешканка Наталя Биховченко пояснила, що жителі Демидова вийшли на мітинг, щоб звернути увагу на проблеми підтопленого селища. Частина населеного пункту постраждала наприкінці лютого під час підриву дамби Київського водосховища між Козаровичами та Лютежем. Це допомогло зупинити просування росіян на столицю.

Ми розуміємо, що зараз воєнний стан, та воно не дуже правильно мітингувати, але нас ніхто не чує. Ми зверталися до місцевої влади. До нас приїжджав ще (Олексій) Кулеба, голова Київської облдержадміністрації. Всі багато обіцяють, але на цьому все закінчується. Можливо, вони і не можуть вирішити проблему своїми силами, тому ми вирішили звернути на себе увагу“, – сказала жінка.

За її словами, зараз село від великої води відділяє стара дамба, яку зроблено з торфу та піску.

Вона (дамба, – прим. “ВК“) не витримає довго той об’єм води, який пішов з Київського водосховища. Вже є місця, які дуже розмило. Є вірогідність, що буде затоплений весь Демидів, якщо не ліквідують пошкодження на підірваній дамбі та хоча б частину води, яка дійшла до нас, не відкачають. Йде зима, у людей хати досі мокрі“, – обурилася мешканка.

Блокування руху тривало приблизно годину, після чого представники ЗСУ розблокували трасу. Пікетувальників попросили видалити фото з телефонів.

Як писав “ВК“, станом на кінець травня близько 50 будинків в селі Демидів залишалися підтопленими.

Читайте також: Нові деталі затоплення Демидова: селяни навмисно це зробили, щоб не пустити окупантів на Київ

Великий Київ у Google News

підписатися