У центрі столиці встановлять найбільшу Менору до святкування Хануки

Автор: Марія Супрун
15:12 26.11.2021

Федерація єврейських общин України встановить у центрі столиці, на Майдані Незалежності України зі сторони Головпоштамту, найбільшу Менору до святкування Хануки.

У центрі столиці встановлять найбільшу Менору до святкування Хануки

Як повідомляють в організації, першу свічку на Менорі засвітять увечері 28 листопада.

«Ханука, яку ми відзначаємо з 28 листопада до 6 грудня, – це свято, що символізує перемогу світла над темрявою, чистоти і щирості, духовності – над матеріалізмом. І цього року Київ приєднується до великих міст світу – таких, як Париж, Лондон, Нью-Йорк та інші, де Менори встановлюють на головних центральних площах. І ми вдячні столиці України за підтримку такого проекту в Києві», – підкреслили в Федерації.

Ханука або «Свято свічок», це одне з найважливіших єврейських свят, відзначається він на згадку про чудо, що сталося в Ізраїлі. Свято було встановлено у II столітті до н.е на згадку про очищення Храму, освячення жертовника і відновлення храмової служби Маккавеями, що послідували за розгромом і вигнанням з Храмової гори греко-сирійських військ та їх єврейських союзників у 165 році до н. е.

Ханука означає «освячення», «новосілля». Це свято чистоти та перемоги світла над темрявою, воно навчає людей ніколи не впадати у відчай. Як каже єврейська мудрість, трохи світла достатньо для того, щоб розвіяти велику темряву. Ханука вважається одним із «найвеселіших» свят в іудаїзмі, оскільки послідовники цієї релігії згадують, як раді були іудеї повернутися до дотримання своїх традицій.

Триває святкування вісім днів, і весь цей час євреї палять свічки у спеціальному свічнику – ханукії, а у синагогах читається молитва «Галель». Кількість свічок у свічнику дорівнює дню свята: у перший день горить лише одна свічка, у восьмий – ханукія заповнена вся. Свічки завжди ставлять зліва направо.

Великий Київ у Google News

підписатися