Фото гоголів показали на сторінці Заповіднику у Facebook.
Цей птах до середини XX століття гніздився в долині річки Прип’ять. Проте поступово їх чисельність зменшилася. У Чорнобилі можна було дуже рідко побачити поодиноких самиць під час гніздування, проте нині такі випадки не помічаються.
“У виводках гоголя – до 15 пташенят. Ця качка гніздується в дуплах старих дерев. Ймовірно, знищення таких дерев і призвело до втрати цього виду в регіоні. Гоголь зустрічається під час міграцій і, рідше, взимку, коли птахи невеликими групами тримаються на ополонках р. Прип’ять. Проте це — птахи з північних країн. Харчуються дрібною рибою, молюсками й комахами”, – розповіли у Заповіднику.
На фото вдалося “спіймати” одразу цілу зграю птахів. Вони літали над річкою та плавали у воді. Усього було помічено 17 птахів.
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Чорнобильському заповіднику мешкає маленька співоча пташка, яка зовсім не боїться холоду.
До слова, у Чорнобильській зоні відчуження залишкова концентрація радіонуклідів у попелі пожежі 2020 року досягає рівня 1986 року.