У Чорнобилі помітили рідкісних сарн (ФОТО)

Автор: Тетяна Сененко
13:59 13.05.2021

Тварини частенько потрапляють у так звані “фотопастки”, розставлені по території Чорнобильського заповідника.

У Чорнобилі помітили рідкісних сарн (ФОТО)

Світлини рідкісних представників роду оленевих – сарн – опублікували на сторінці Чорнобильського Радіаційно-екологічного Біосферного Заповідника.

Хоча фахівці, котрі досліджували сліди диких тварин по снігу на території заповідника стверджують, що сарн, яких ще називають дикими козами чи козулями, в зоні відчуження менше.

«Однак у фотопаски граціозні й тонконогі сарни потрапляють частенько. «На камеру» тварини або пасуться, або граються, або насторожено прислухаються до звуків навколо. І не дарма. Бо на козуль в лісі полює навіть лисиця, не кажучи вже про вовка чи рись. І єдиний спосіб порятунку цих тварин від хижаків – втеча», – розповідають співробітники заповідника.

Читайте також: На ЧАЕС можлива нова катастрофа: уранове паливо знову активне

Додали, що у зоні відчуження можна побачити ще багато копитних – оленів, лосів, сарн.

Аби їх не тривожити, на території заповідника залишають фотопастки та досліджують світ диких тварин Чорнобиля завдяки світлинам, зроблених фотопасками.

Читайте також: У Чорнобильській зоні помітили рідкісного хижака (ФОТО)

До слова, раніше фотохудожник Денис Копилов у місті Прип’ять презентував авторський арт-проєкт “Ковчег Чорнобиль”, присвячений відродженню природи. Фотовиставка демонструватиметься у рамках заходів, які приурочені до 35-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

Великий Київ у Google News

підписатися