Світлини рідкісних представників роду оленевих – сарн – опублікували на сторінці Чорнобильського Радіаційно-екологічного Біосферного Заповідника.
Хоча фахівці, котрі досліджували сліди диких тварин по снігу на території заповідника стверджують, що сарн, яких ще називають дикими козами чи козулями, в зоні відчуження менше.
«Однак у фотопаски граціозні й тонконогі сарни потрапляють частенько. «На камеру» тварини або пасуться, або граються, або насторожено прислухаються до звуків навколо. І не дарма. Бо на козуль в лісі полює навіть лисиця, не кажучи вже про вовка чи рись. І єдиний спосіб порятунку цих тварин від хижаків – втеча», – розповідають співробітники заповідника.
Читайте також: На ЧАЕС можлива нова катастрофа: уранове паливо знову активне
Додали, що у зоні відчуження можна побачити ще багато копитних – оленів, лосів, сарн.
Аби їх не тривожити, на території заповідника залишають фотопастки та досліджують світ диких тварин Чорнобиля завдяки світлинам, зроблених фотопасками.
Читайте також: У Чорнобильській зоні помітили рідкісного хижака (ФОТО)
До слова, раніше фотохудожник Денис Копилов у місті Прип’ять презентував авторський арт-проєкт “Ковчег Чорнобиль”, присвячений відродженню природи. Фотовиставка демонструватиметься у рамках заходів, які приурочені до 35-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС.