Рекультивація полігону у Підгірцях: перша карта пройшла експертизу, триває закупівля робіт та обладнання

16:34 08.10.2020

Київ продовжує роботу з рекультивації полігону № 5 у Підгірцях Обухівського району Київської області. Наразі проєкт закриття першої ділянки пройшов експертизу, найближчим часом стартує розробка документації щодо другої. Паралельно столиця розробила План управління відходами, який передбачає будівництво переробних підприємств і є дорожною картою для міста у питанні створення цивілізованої моделі поводження з відходами.

Рекультивація полігону у Підгірцях: перша карта пройшла експертизу, триває закупівля робіт та обладнання
Світлодіодне освітлення

Як повідомляє пресслужба КМДА, цього року підприємство “Київспецтранс” розпочне розробку проектної документації для подальшої рекультивації другої карти на полігоні № 5. Відповідне розпорядження КМДА №1537 підписав голова КМДА Віталій Кличко.

ПрАТ «Київспецтранс» протягом 2020-2021 років забезпечить підготовку та проведення державної експертизи проєкту рекультивації. 

Полігон №5 розташований у с. Підгірці Обухівського району Київської області і працює вже більше 34 років. Він складається з двох ділянок – карт, загальна площа яких 65,2 га. За рік він приймає понад 450 тис. тонн відходів. Тривалий час полігон не експлуатували належним чином. Але за останні 4 роки нам вдалося привести його до стану контрольованого та безпечного об’єкту, а також розпочати процес рекультивації, тобто закриття. Оскільки полігон майже вичерпав свій ресурс. Відповідне рішення та план заходів Київрада прийняла у 2018 році», – говорить заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Проект рекультивації першої карти на полігоні пройшов державну експертизу та процедуру оцінки впливу на довкілля у 2019 році. Зараз відбувається закупівля робіт та обладнання.

За словами Петра Пантелеєва, процес рекультивації найбільшого в Україні  полігону складний і тривалий.

Полігон – це не просто гора сміття, це складна інженерна споруда, і перед тим як розпочинати процедуру рекультивації, ми провели низку заходів, щоб не допустити ризику аварійних випадків, забезпечити надійність та міцність споруд навіть після припинення їхньої роботи. Протягом 2018-2020 років збудована підпірна стінка, укріплена частина дамби другої карти, збудований фільтраційний дренаж, реконструйовані каналізаційно-насосні станції тощо”, – розповів Пантелеєв.

Також на полігоні відновили роботу системи очищення фільтрату вод ROCHEM, яка здатна сьогодні очищати 750 кубометрів фільтрату на добу. Після встановлення третього додаткового модулю очистки, запланованого на жовтень поточного року, потужність системи очищення фільтрату становитиме 950 кубометрів на добу. Це не допускає вилив фільтрату в навколишнє середовище.

Паралельно місто працює над створенням альтернативи полігону, адже щороку там захоронювалось 450 тис. тонн відходів, що утворювались в столиці. Київ розробив План управління відходами, який передбачає будівництво переробних підприємств і є дорожною картою для міста у питанні створення цивілізованої моделі поводження з відходами для столиці”, – зазначив Петро Пантелеєв.

Читайте також: Контейнери-“дзвіночки” їдуть на Солом’янку. Мешканці можуть обрати локації

Великий Київ у Google News

підписатися