У Биківнянському лісі розумієш, чому так важлива армія, віра, мова – Петро Порошенко

Автор: Галина Ворона
14:53 16.05

У Биківнянському лісі розумієш, чому так важлива армія, віра, мова. Любителям аналізувати “плюси і мінуси” СРСР, Радянського Союзу слід приїхати сюди, у Биківню – кожен хрест тут буде відповіддю на “потужні плюси СРСР”.

У Биківнянському лісі розумієш, чому так важлива армія, віра, мова – Петро Порошенко

Про це сказав п’ятий президент України, лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко під час вшанування жертв політичних репресій у Національному історико-меморіальному заповіднику “Биківнянські могили”.

В церемонії взяли участь депутати “Європейської Солідарності”, волонтери, громадські активісти, учасники війни проти російської агресії разом із сотнями українців. 

Священники ПЦУ та УГКЦ відправили спільну поминальну молитву за невинно убієнних.

Учасники вшанування поклали квіти до Братської могили та до Пам’ятного знаку польських поховань, встановили лампади біля Центрального монументу Меморіалу.

Кожен рік у ці травневі дні велика кількість українців приходить на биківнянські могили. В цей сосновий бір, який зберігає пам’ять про десятки, якщо не сотні тисяч українців, закатованих радянською владою. Це символ того, як наш північний сусід сотні років – від мазепинських часів до агресії проти України в Криму і на сході – знищує український народ. І це дуже потужне щеплення для тих, хто і зараз не розуміє, чому рівно шість років тому, 15 травня 2015 року я як п’ятий Президент України підписав закон України про декомунізацію”, – сказав журналістам лідер “Європейської Солідарністі” Петро Порошенко.

Він нагадав, що тоді дехто виступав проти декомунізації, і закликав їх приїхати у Биківню, постояти пару годин і почитати, що тут відбувалось.

І вам набагато краще буде зрозуміло, чому такою важливою була декомунізація. У нас, на жаль, багато є людей, які аналізують “плюси і мінуси” СРСР, Радянського Союзу. І ви теж приїдьте сюди, у Биківню. Кожен хрест тут буде відповіддю вам на “потужні плюси СРСР”, – наголошує Порошенко.

Він навів додаткові аргументи, чому так важливі армія, віра, мова як фундамент української державності.

Чому така важлива мова. Бо за мову катували українців тут в НКВСні часи. І зараз нам її все ще потрібно захищати. Чому така важлива наша армія. І тому сьогодні тут величезна кількість ветеранів, які своїм здоров’ям, своєю кров’ю, а інколи і своїм життям, дали право на майбутнє суверенній незалежній нашій державі. І чому так важлива віра. Бо сьогодні представники об’єднаної Православної церкви України і нашої Греко-Католицької Церкви зробили спільний молебень за упокої душі тих мучеників, які тут були закатовані у 30-ті роки. Інших церков не було”, – сказав п’ятий президент.

На його думку, з цього починається майбутнє України.

З цього ми розуміємо, яких ризиків ми маємо уникнути. Це потужний засіб для протидії російській пропаганді, фейковий новинам та іншій брехні п’ятої колони. Звідси в тому числі починається державність. І таких місць по Україні десятки. Від Франківська і Львова – до Донецька і Полтави. І дуже важливо, щоб кожен травневий день на цих місцях масових поховань були молоді українці. І щоб це було потужне щеплення від російської імперії і потужний стимул нашого руху, нашого повернення в Європу, в Європейський Союз, в НАТО. Ніхто нас не зіб’є з цього шляху”, – наголосив Петро Порошенко.

До слова, президент України Володимир Зеленський, за виразом Володимира В’ятровича, вшанував пам’ять жертв Великого терору “своєю відсутністю” – від його імені встановили кошик квітів до меморіального знака на в’їзді до Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили”, а також було покладено квіти до братської могили та пам’ятного знака польських поховань на території заповідника.

Нагадаємо, в Україні сьогодні траурна дата – День пам’яті жертв політичних репресій 1937-1938 рр, що були організовані керівництвом СРСР й особисто Йосипом Сталіним. 

Биківнянське поховання жертв сталінських репресій належить до найбільших на території України. Кількість похованих в Биківнянському лісі остаточно не встановлена, на думку істориків, вона може становити від 20 до 100 тисяч осіб. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...