У Бучі може бути доступним парковий комплекс для оздоровлення та реабілітації за методом Вітольда Камінського

Автор: Любава Лисичкіна
19:03 28.06.2023

У Бучі жив і лікував простих людей у тяжкі роки воєн та революцій видатний лікар Вітольд Камінський. У Бучі є будинок, де він жив, криниця, яку він облаштував, є вулиця його імені.

У Бучі може бути доступним парковий комплекс для оздоровлення та реабілітації за методом Вітольда Камінського
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється, оздоровчий комплекс “Друг здравія Вітольд Камінський” зможе стати брендом Бучі та принести користь людям у сфері здоров’я, історії та туризму. Допомогти реабілітуватися людям після величезних фізичних і психологічних травм війни.

Хто такий Камінський 

Він –  український лікар-гідропат (гідротерапевт) польського походження. Захопившись ідеєю гідропатії, основоположниками якої були німецькі медики, поступив на відділення фізіотерапії Лейпцізького університету та закінчив його з відзнакою.

Повернувшись з Німеччини до Києва, відкрив водолікарню у дохідному будинку на вул. Маріїнсько-Благовіщенській (на теперішній вулиці Саксаганського, 20), яка користувалася величезною популярністю. Є свідчення, що паралізовані починали ходити, сліпі — прозрівали.

Вважається фундатором вітчизняної фізіатричної школи Природної медицини.

Принципи лікування Камінського

Родини бережуть як зіницю ока книгу “Друг здравія”, видану на початку минулого століття, де викладено вчення та поради лікаря.

Камінський стверджував, що людина може бути здоровою, якщо дотримуватиметься простих, але дієвих принципів:

  • Правильного харчування
  • Фізичної активності
  • Душевної рівноваги
  • Лікувальної сили води
  • Лікувальної сили природи: сонця, повітря, рослин.
    За висновком Камінського, це не просто медичні напрямки фізіатрії, науки про природне лікування, а справжня філософія здорового способу життя.

Активісти пропонують створити парковий комплекс

Тривала війна помітно вплинула на психологічне та фізичне здоров’я українців. Багато курортів, місць відпочинку зруйновано. У Бучі є парк — гордість нашого краю. Саме він може стати сьогодні справжнім місцем Сили.

Заначається, що місцевість має виняткові природно-кліматичні умови, які сприяють лікуванню різних захворювань, зокрема, серцевих, органів дихання, нервової системи.

“Унікальність нашого краю полягає, перш за все, у тому, що тут є піщаний грунт, джерельна вода, багата природа. Попри екологічні негаразди, надмірну забудову та наслідки збройного нападу росіян, у регіоні все одно залишається потужний лікувальний потенціал”, – ідеться у статті.

Оздоровчий природний комплекс «Друг здравія Вітольд Камінський» пропонують створити на території Бучанського міського парку.

Яким є бачення комплексу 

Комплекс може включати такі зони:

  • Зона ходіння босоніж: по траві, по доріжках з камінням, по доріжках з колод.
     Зона з водним басейном – «Водна доріжка». Глибина басейна не більше 60 сантиметрів, дно з рельєфним покриттям. Водну доріжку використовують як гідротерапевтичну процедуру. 
  • Зона «Ліктьових ванн» – невеликих резервуарів з проточною водою для рук. Ліктьові ванни стимулюють роботу систем кровообігу і дрібних капілярів, знижуючи при цьому навантаження на капіляри головного мозку, чим запобірають розвитку інсультів.
  • Спортивна зона з тренажерами та спортивними снарядами та зоною “Міні гольфу”. 
  • Зона «Фітотерапії» з лікувальними ароматними рослинами такими як: лаванда, медунка, троянда, жасмин та інші. 
  •  Зона мистецтва «Аптека для душі» з невеликою сценою для музикантів та облаштованими місцями для слухачів. Лікувальне мистецтво – арттерапія лікує не тільки тіло, але й душу, відновлює емоційну рівновагу людини.
  •  Водний бювет. Виконаний у вигляді павільйону, де також можна встановити пам’ятник Вітольду Камінському та стенди з історії Бучі.
  •  Кіоск, в якому будуть продаватися напої за рецептами Вітольда Камінського та друкована продукція з його порадами.

Відомо,  для школярів запустили проєкт “Безпечні канікули” у громадських просторах Vcentri Hub

Великий Київ у Google News

підписатися