У Бородянці біля розстріляного росіянами пам’ятника Кобзарю встановлять рекорд України з найтривалішого виконання творів Шевченка

Автор: Оксана Тупальська
11:22 09.03

У червні 2018 року було встановлено рекорд з читання української поезії різних авторів, що становив 6 діб. Тепер планують найдовше читати твори Кобзаря. 9 березня відзначають 210 років з дня народження Тараса Шевченка.

У Бородянці біля розстріляного росіянами пам’ятника Кобзарю встановлять рекорд України з найтривалішого виконання творів Шевченка
Світлодіодне освітлення

“9 березня у Бородянці біля розстріляного ворогом пам’ятника Кобзарю, фото якого облетіло весь світ, відбудеться встановлення рекорду України з найтривалішого виконання творів Шевченка”, – розповіла напередодні директорка департаменту культури та туризму КОВА Анна Куценко.

Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 року у селі Моринці (нині Звенигородський район, Черкаська область). Раніше “ВК” розповідав, що Шевченко на короткі місяці приїжджав до Києва, захоплювався, виїжджав, а потім повертався знову. Писав про місто у своїх творах, як про найліпше, а ще – мав тут приятелів.

У столиці є 5 місць, де найдовше затримувався Тарас Григорович: 

  • Видубицький монастир
  • Університет ім. Святого Володимира (тепер – Київський національний університет Шевченка)
  • Собор Святого Олександра
  • Києво-Печерська Лавра
  • Білецька гора на Пріорці

У серпні 1829 року Тарас Григорович Шевченко поселився на 2 тижні в хаті Варвари Пашковської на Пріорці у Києві. Це сучасний Вишгородський масив Києва. Там же розташоване одне з відділень Музею Тараса Шевченка «Хата на Пріорці».

Тарас Шевченко “забрав” світовий рекорд на кількістю пам’ятників. Всього Кобзареві в світі встановили 1 тисячу 167 пам’ятників. З них 99 — у 44 іноземних країнах і 1068 – в Україні.

«Книга рекордів України» зафіксувала рекорд за кількістю пам’ятників 9 березня 2021 року:

Ми хотіли зробити Тараса Григоровича Шевченка світовим рекордсменом і підкреслити, що Україна – там, де ми живемо, розмовляємо нашою мовою, пам’ятаємо нашу історію і сповідуємо наші цінності. Україна там, де Шевченко. У наших серцях, у пам’ятниках, як символ боротьби за волю, права та свободи», – розповідали тоді експерти з фіксації рекордів України.

У встановленні рекорду читання української поезії в 2018 році взяли участь 6 вишів: Національний університет «Острозька академія», ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Г. Сковороди», Полтавський національний технічний  університет, Донецький державний університет управління, Львівський національний аграрний університет та Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка. Тоді кожен з понад 400 осіб, самостійно обирав, яку поезію декламуватиме.

Великий Київ у Google News

підписатися