Злочин проти людства. У Бабиному Яру вшанували пам’ять жертв Голокосту (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
17:04 27.01

Сьогодні весь світ вшановує пам’ять жертв страшної світової трагедії. Генасамблея ООН у 2005 році ухвалила резолюцію, якою оголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день, у 1945 році, війська першого українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став страшним символом нацистських злочинів. В Києві таким символом злочинів проти людства є Бабин Яр, де нацисти вчинили масові розстріли мирного населення.

Злочин проти людства. У Бабиному Яру вшанували пам’ять жертв Голокосту (ФОТО)

Саме тому, сьогодні у меморіальному комплексі “Бабин Яр” вшанували пам’ять жертв Голокосту, повідомляє кореспондент “Великого Києва”.

Урочистості пройшли біля пам’ятника “Менора”, який було встановлено 29 вересня 1991 року, у 50-у річницю першого масового розстрілу євреїв. Від колишньої контори єврейського кладовища до пам’ятника прокладена вимощена плиткою «Дорога скорботи».

Даний невеликий пам’ятник є дуже значущим кроком в увічненні пам’яті убитих. Багато десятиліть в СРСР замовчувалося про те, що в Бабиному Яру абсолютна більшість убитих були євреями. 

Через карантинні обмеження на масові зібрання тут було не людно. Серед присутніх, крім представників єврейської спільноти, були народні депутати України Куницький Олександр Олегович та Бужанський Максим Аркадійович, члени депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Державою Ізраїль.

Нагадаємо, сьогодні у Києві біля Міністерства освіти і науки на проспекті Перемоги відкрили інсталяцію “Погляд у минуле”, присвячену пам’яті жертв Голокосту (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...