У 89 років на кардіооперацію: хірурги замінили клапан серця жінці на працюючому серці

Автор: Любава Лисичкіна
20:11 23.02

 Вперше на Рівненщині київські хірурги спільно з командою Рівненської центральної міської лікарні Романа Овсійчука виконали операцію TAVI.

У 89 років на кардіооперацію: хірурги замінили клапан серця жінці на працюючому серці Фото: ілюстративне

Як повідомили у Центрі дитячої кардіології і кардіохірургії, це операція транскатетерної заміни аортального клапана (TAVI) через верхівку серця.

“TAVI – це транскатетерна заміна аортальна клапана, операція на серці через невеликий розріз без зупинки кровообігу» – повідомляє кардіохірург, завідувач відділення мініінвазивної кардіохірургії та транскатетерних процедур Гліб Ємець.

Лікарі замінили аортальний клапан без зупинки серця через 3-х сантиметровий розріз. Це сучасна процедура, яку лікарі Центру дитячої кардіології проводять не лише у Києві, а й у різних регіонах країни.

«Нашій пацієнтці 89-ть років, вона страждала від критичного стенозу аортального клапана – вади серця, при якій один із основних клапанів майже не відкривається» – розповідає завідувач відділення інтервенційної радіології Роман Овсійчук.

 Кожен крок був як справжнє випробування для жінки. Кожна хвилина її життя – була справжньою цінністю.

Операція тривала 2 години: 120 хвилин до здорового серця та повноцінного життя. Весь цей час донька пацієнтки очікувала на слова лікарів: «Операція завершена. Все пройшло успішно».

До слова, у Києві лікарі видалили величезну пухлину, що здавлювала легеню, 12-денному немовляті.

Великий Київ у Google News

підписатися