У 2023 році в Києві поповниться парк тролейбусів, трамваїв та вагонів метро

Автор: Оксана Тупальська
18:52 09.01.2023

Попри те, що з бюджету міста на закупку нового громадського транспорту коштів не передбачено, Київ придбає тролейбуси та трамваї. Для цього буде залучено гроші закордонних інвесторів.

У 2023 році в Києві поповниться парк тролейбусів, трамваїв та вагонів метро
Світлодіодне освітлення

Як кореспонденту «Великого Києва» розповіли у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА, на кредитні кошти Європейського інвестиційного банку місто отримає 9 трамваїв. Вони надійдуть в ході проекту «Міський громадський транспорт України», завдяки якому у 2022 році місто вже закупило 11 трамваїв з низьким рівнем підлоги у одеської компанії «Татра-Юг». Ця ж організація має поставити трамваї цьогоріч.

Також, в ході проекту «Міський електричний транспорт Києва» було оголошено тендер на закуплю тролейбусів. Як вказано у пропозиції, їхні салони мають бути понад 11,9 м та понад 18,5 метрів з низькою підлогою. Переможець торгів має забезпечити набір запчастин та витратних матеріалів, ремонт та супутніх послуг. Проект також фінансується за рахунок коштів ЄІБ. Вартість покупки 50 млн євро.

Для КП «Київський метрополітен» коштом ЄБРР планують придбати до півсотні вагонів. Триває процедура закупівлі.

А на кошти ЄБРР планують реконструкцію трамвайної лінії та зупинки «Контрактова площа». Проект перебуває на етапі розробки.

Нагадаємо, 2023 рік сміливо можна назвати роком  оновлення транспорту та відбудови. Також наприкінці минулого року у Києві показали найстрашніший транспорт, який варто замінити. Водночас, закордонні партнери у 2022 році Києву подарували двоповерхові міські автобуси. Також, торік, наприкінці вересня на маршрути вийшли подаровані Ригою автобуси. А ще транспортники запланували вихід на три маршрути автобусів Mercedes, отриманих від німецьких міст. 

Великий Київ у Google News

підписатися