Тиждень донора: де в столиці здати кров

14:48 11.06.2020

Із нагоди відзначення Всесвітнього дня донора крові у столиці пройде Тиждень донора, що триватиме 11-12 та 15-17 червня. Приєднатись може кожен. Де здати кров та що для цього необхідно?

Тиждень донора: де в столиці здати кров

Як повідомляє КМДА, здати кров можна за адресами:

  • КНП «Київський міський центр крові» на вул. М. Берлинського, 12 (години роботи із 08:00 до 16:00);
  • структурний підрозділ № 1 на вул. Пимоненка, 8 (години роботи із 08:00 до 16:00);
  • структурний підрозділ № 2 на вул. Петра Запорожця, 26 (години роботи із 08:00 до 14:00).

Задля безпеки донорів пропонуємо всім охочим скористуватися онлайн записом через офіційну веб-сторінку КНП «Київський міський центр крові» за посиланням.

Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених МОЗ.

Довідково.

Перед дачею крові або її компонентів донор повинен дотримуватись певних правил:

  • мати добре здоров’я та гарне самопочуття;
  • добре відпочити, виспатись;
  • режим харчування донорів має деякі особливості: напередодні кроводачі потрібно виключити з раціону жирну їжу (масло, сало, жирні м’ясо та рибу, молоко, сметану, яйця, морозиво). У ці дні можна вживати нежирні відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, відварені та сирі овочі та фрукти, соки, компот, житній та не здобний хліб;
  • у день здачі необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб;
  • за 48 годин до давання крові відмовитись від алкогольних напоїв;
  • за 72 години не вживати медикаментозних препаратів.

Перед здаванням крові у донора проводиться анкетування, визначається вміст гемоглобіну, група крові за системою АВО, передтестове консультування та огляд лікаря-терапевта.

Подальше обстеження взятої донорської крові проводиться за такими показниками – групова та резус-належність крові, визначення антиеритроцитарних антитіл, маркерів ВІЛ 1/2, маркерів гепатиту С, маркерів гепатиту В, маркерів до сифілісу, активність аланін-амінотрансферази (АЛТ).

Максимальна допустима доза заготовленої крові складає 450 мл, без урахування крові, узятої для аналізів (до 40 мл).

При наявності абсолютних чи тимчасових протипоказань, виявленні будь-яких порушень у стані здоров’я, підозрі на контакт з інфекційним захворюванням донор не допускається до донації.

Як повідомлялося раніше, до 2022 року в Україні створять трирівневу систему крові. Місто також працює над створенням комфортних умов для здають кров.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...