Тисячі неймовірних історій повернення з того світу! Охматдиту сьогодні 128 років

Автор: Любава Лисичкіна
18:58 01.02.2022

У різні роки й століття, в часи війни та різноманітних криз ця лікарня трималась, розвивалась і жила завдяки лиш одному — людям. Відданим, професійним, сміливим та чесним. Саме вони день за днем створювали Охматдит таким, яким він є сьогодні.

Тисячі неймовірних історій повернення з того світу! Охматдиту сьогодні 128 років
Як зазначається, чимало хороших  моментів було в  історії лікарні.
 
Як все починалося
 
1 лютого 1894 відкрила свої двері Київська безоплатна Цесаревича Миколая лікарня для чорноробів. Збудував її відомий український підприємець та меценат Нікола Терещенко. Сьогодні на території Охматдиту стоїть пам’ятник своєму засновнику.
Лікарню було збудовано завдяки українському меценату Ніколі Терещенко та його дружині Пелагеї
 
Від 1927 року лікарня була клінічною базою для Інституту охорони материнства та дитинства. А у 1957 їй надали статус спеціалізованої дитячої лікарні. Керівництво новоствореного закладу взяла на себе Тетяна Петрівна Новікова. Вона зробила усе, щоб створити спеціалізовану лікарню для дітей. Вже за рік після нового статусу відкрито відділення виходжування недоношених дітей.
 
У 1947 році до закладу приєднали поліклініку №11. Нині консультативно-діагностична поліклініка — це наш передовий підрозділ: вони консультують пацієнтів, скеровують їх на лікування у стаціонарі та роками ведуть пацієнтів до здорового життя. Щороку у поліклініці фіксують понад 300 000 відвідувань!
 
Кафедра дитячої хірургії Національного медичного університету почала співпрацю з Охматдитом у 1957. Професор кафедри Олег Володимирович Дольницький організував перше в Україні відділення дитячої мікрохірургії. За розробку та впровадження мікрохірургічних методів лікування пошкоджень периферичних нервів професору Дольницькому О.В. присуджено Державну Премію України в галузі науки та техніки.
У 1975 році відкрито хірургічний та неонатологічний корпуси. Фінансували їх будівництво за рішенням міської влади з коштів киян, зароблених на громадських суботниках.
 
Перші в неонатології та поява служби дитячої гематології
 
Почала роботу в 1977 році кафедра неонатології. Вона була першою в Україні та другою в Радянському Союзі.
 
З 1989 року вперше в Києві в дитячій практиці роблять ультразвукову діагностику мозку у новонароджених, а також УЗД легенів, плевральної порожнини, шлунку, вилочкової залози, м‘яких тканин та кістково-суглобної системи.
 
Професор Бебешко Володимир Григорович з Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит» був першим Головним дитячим гематологом МОЗ України та засновником служби дитячої гематології.
 
3 липня 1996 року Указом Президента України створено українську дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит» — тепер вже національного значення.
 
«Щоб розповісти про всі наші досягнення, довелося б писати книгу в кількох томах. Та у нашої команди нема на це часу. Бо кожну мить ми віддаємо, щоб рятувати життя та здоров’я маленьких українців», – зазначають в  Охматдиті.
 
Сьогодні час подякувати кожному, хто працював та працює на благо лікарні. Разом з вами та завдяки вам ми робимо справжні дива, які неможливо переказати у кількох реченнях  З Днем народження, Охматдит!
 
До слова, у Святвечір в Охматдиті врятували 2-річну дитину, зробивши трансплантацію кісткового мозку.
 

Великий Київ у Google News

підписатися