“Ти як? – Тримаюсь”. Шафка з Бородянки стала музейним експонатом

Автор: Галина Ворона
16:53 17.04.2022

Символ стійкості українців – кухонна шафа з керамічним півником, яка дивом уціліла на стіні вщент зруйнованої бомбою багатоповерхівки у Бородянці, – відтепер перебуває у фондах Національного музею Революції Гідності.

“Ти як? – Тримаюсь”. Шафка з Бородянки стала музейним експонатом

Про це повідомляється на Facebook-сторінці музею.

Разом із шафою до музею передано декоративного керамічного півника, виготовленого у 1960-х роках видатними майстрами художньої кераміки із Василькова Валерія та Надії Протор’євих, який вистояв під час вибуху. 

Звичайний елемент кухонного інтер’єру став легендою завдяки світлині фотокореспондентки Єлизавети Серватинської, що облетіла увесь світ.

Фото півника із шафкою, уцілілою з усім начинням: порцеляновим посудом, скляними віконцями дверцят, баночками для спецій, традиційними сувенірами – на рештках багатоповерхівки стало ілюстрацією чи не найпоширенішої сьогодні переклички серед українців: “Ти як? – Тримаюсь…”.

З дозволу власниці квартири Надії Сватко шафку дбайливо демонтували, зберігши кожну деталь, аж до шурупів, якими вона кріпилась до стіни. 

Навколишня місцевість, руїни будівель і сама стіна із шафкою були задокументовані за допомогою дрона для створення 3-D моделі, здійснено фото- і відеозйомку, зафіксовано розміщення кожної деталі, що у майбутньому дозволить відтворити розташування і середовище з максимальною точністю.

Читайте також: Вражаюча світлина або що відомо про господарів квартири з “стійкою” кухонною шафкою у Бородянці

Нагадаємо, мешканка Бородянки врятувала восьмеро своїх односельців, які вмирали від голоду і спраги під завалами зруйнованого будинку.

Як повідомляв “ВК”, війська агресора зайшли і на територію Бородянки 27 лютого і почали будинок за будинком планомірно розстрілювати в селищі багатоповерхові будинки. Розстріляли будівлю адміністрації, магазини, аптеки, приватні будинки, церквуЦентр соціально-психологічної реабілітації населення і практично знищили містоне залишивши жодної вцілілої будівлі. Місцеві ще довго чули десятки нелюдських голосів з-під завалів, але окупанти нікого туди не пускали. Місто зараз закрите – там працюють рятувальники та правоохоронці. Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що “по жертвам найгірша ситуація в Бородянці”. Наразі у місті повністю розібрали завали у 5 зруйнованих будинках. 

Вчора у Бородянці встановили модульні будинки для рятувальників та волонтерів.

Наслідки воєнних злочинів у Бородянці на власні очі побачили прем’єр-міністерка Литви,  президенти Естонії, Латвії, Литви та Польщі та американські сенатори.

Символічно, що пам’ятник архангелу Михаїлу вцілів у зруйнованій вщент Бородянці. 

Великий Київ у Google News

підписатися