Про найцікавіші місця Чорнобиля для Сегодня.Lifestyle розповіла Олена Фоміна, керуюча Chornobyl NOW та чорнобильської школи гідів Chornobyl guide’s school.
Через пожежі у Чорнобильській зоні втрачено безліч пам’ятних місць. Згоріли старі цвинтарі, ліси, болота та 12 колишніх сіл, включно з Лелівом, Копачами та Поліським.
Села Копачів та Залісся
Тут збереглись сільсько-господарські машини, що добре передають тогочасну робітничу атмосферу.
Село Лелів
Селище Лелів всі обожнювали. Це була справжня “капсула часу”. Там дуже добре збереглись будинки та школа. Можна було побачити, як жили жителі радянського Полісся. Сільсько-господарські предмети, інструменти, засоби побуту. Окремої уваги заслуговують чисельні радянські лозунги та стенди”,
– каже експертка.
Піонерський табір “Смарагдовий” та “Казковий”
Піонертабір “Смарагдовий” знаходився в кількох колометрах від села. Літом там відпочивали діти робітників атомної станції та військовослужбовців з гарнізону секретного містечка Чорнобиль-2″.
Там було близько ста дерев’яних будиночків, розмальованих персонажами з дитячих казок та мультиків. Наприклад, кіт Леопольд, Вовк та Заєць з “Ну, погоди!”, левеня та черепаха, гноми та інші герої. Ми дуже сумуємо за цими безнадійно втраченими реліквіями”,
– розповідає Олена.
Парк розваг
Це одне із найбільш заражених місць Чорнобиля.
Парк розташований в центрі міста позаду площі з будинками універмагу. Найбільш відомим об’єктом є оглядове колесо.
Колесо ніколи не працювало. Його мали запустити 1 травня 1986 року, але за 5 днів до введення атракціону в експлуатацію відбулась аварія.
Також парк розваг було обладнано автодромом.
А ще тут є гойдалки та карусель.
Читайте також: День 26 квітня 1986 року. Яким він був для Києва?
Втім, за словами Олени, туристичному потенціалу Чорнобильської зони не зможуть завадити навіть пожежі, що випалили понад 10% території.
Вона зазначає, що Чорнобильська зона потребує захисту.
“Потрібно докласти максимум зусиль на всіх рівнях, щоб створити розвинуту пожежну інфраструктуру в Зоні відчуження. Не було проведено лісових зрубок сухостою, під’їзних шляхів, протипожежних просік, мінералізованих смуг з піску та глини, що могли б зупинити поширення вогню мі кварталами лісу. Всі ці уроки треба врахувати на майбутнє”,
– резюмує експертка.