Цифра дня. Скільки живих ялинок купили в Україні до свят

14:37 12.01

Підприємства Держлісагентства до новорічно-різдвяних свят реалізували майже 475 тис. ялинок на суму понад 39 мільйонів гривень.

Цифра дня. Скільки живих ялинок купили в Україні до свят

Підсумки ялинкової кампанії 2020-2021 років підбили у Держлісагентстві.

За даними агентства, найактивніше хвойні дерева купували:

  • у Полтавській області  – продано 68,3 тис.
  • у Волинській області  – 59,1 тис.
  • у Cумській області – 43,2 тис.
  • у Кіровоградській області  – 40,3 тис.
  • у Житомирській області  – 37,2 тис.
  • у Луганській області  – 27,5 тис.

У Держлісагентстві кажуть, що цьогоріч, як і минулого року, продавали ялинки зі спеціальними бирками, завдяки яким було можливо відстежити походження та легальність дерев.

Також проводились рейди проти браконьєрів, під час яких інспектори виявили 1932 ялинки, зрубаних браконьєрами, що завдали шкоди лісу на суму 873 тис. гривень. Складено 432 адмінпротоколи на суму 180 тис. гривень.

Також зазначається, що лісгоспи Держлісагентства заготовляють новорічні ялинки зі спеціальних плантацій або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів. Такі заходи не завдають шкоди лісу. Також низка лісгоспів вирощує ялинки в горщиках із закритою кореневою системою, адже все частіше покупці хочуть придбати живе дерево у горщику, щоб уже після свят воно знайшло нове життя, приносило задоволення, даруючи свято протягом багатьох років.

Читайте також: Гуляння всьо. На Софійській площі демонтують головну ялинку (ФОТО, ВІДЕО)

Нагадаємо, у Києві приймають ялинки на переробку – адреси та графік пунктів прийому та мапа. Чому ялинку важливо утилізувати – читайте тут.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...