Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.
Прикордонники зазначили, що після введення безвізу українцям стало значно простіше і комфортніше перетинати держкордон, адже для безвізової подорожі, окрім документа необхідно мати лише медичну страховку, зворотні квитки та за необхідності підтвердити місце проживання у європейській країні й наявність певної суми коштів.
У Держприкордонслужбі кажуть, що найбільша кількість наших співвітчизників користуються кордоном із Польщею. Також для українців були активними ділянки кордону з Угорщиною та Румунією, і дещо менше кордон зі Словаччиною.
Також зазначається, що українці все частіше користувалися авіаційним сполученням, а найменш популярним є морське сполучення.
Читайте також: Цифра дня. На скільки скоротився турпотік до Києва через пандемію
За словами прикордонників, пасажиропотік з України до ЄС зростає щороку. Зокрема у 2018 році кількість поїздок була на рівні 17,5 млн, а в минулому році – 18,65 млн.
Перші місяці 2020 року також не стали винятком, однак далі на ситуацію вплинула пандемія захворювання на коронавірусну інфекцію через що більшість країн обмежили в’їзд, а регулярне міжнародне авіаційне сполучення призупинилося. Так, відповідно до аналізу у січні та лютому цього року українці в країни ЄС прослідували 3 млн разів, а за аналогічний період 2019 року – 2,3 млн.
У службі окремо зазначили, що на даний час із загальної статистики не виокремлюються громадяни, які перетинають кордон з біометричними паспортами, проте попередні роки свідчать про зростання кількості таких мандрівників. Зокрема, за другий рік безвізу кількість українців, які віддали перевагу безвізовим поїздкам (виключно за біометричними паспортами), зросла в 4,2 рази у порівнянні з першим роком.
За даними прикордонників, у 2019-2020 роках українці значно розширили перелік популярних для відвідування країн ЄС. Якщо в 2017 році найбільшим попитом користувалися такі країни, як Італія, Німеччина, Польща, Румунія, Словаччина та Угорщина, то далі цей список поповнився ще й Австрією, Грецією, Іспанією, Італією та Чехією.
Читайте також: Паспорти здоров’я – Україна може впровадити нову рекомендацію ВОЗ. Пояснюємо, що це
Нагадаємо, Україна готується відновити авіасполучення з 15 червня.