У чому полягають проблеми з недобудовами “Укрбуду”

13:54 22.05.2020

На сьогодні є три проблемні питання з недобудовами “Укрбуду”. І вони не входять у компетенцію міського голови і міської влади. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час брифінгу, коментуючи адресовані йому слова президента щодо вирішення цієї ситуації.

У чому полягають проблеми з недобудовами “Укрбуду”
Світлодіодне освітлення

За його словами, сьогодні передача об’єктів “Укрбуду” до “Київміськбуду” відбувається в плановому режимі. Йдеться про 23 об’єкти – невеликий офісний центр та 22 житлових комплекси. 5 із них «Київміськбуд» вже прийняв на баланс і здійснює на них будівельні роботи. Але є низка проблем, які обіцяли допомогти вирішити на державному рівні.

Хочу наголосити, що “Укрбуд” – компанія, засновником якої є не якась шарашкіна контора, а Кабінет Міністрів України. І говорити, що Кличко зараз може взяти і сам розібратися з наслідками дій недобросовісного забудовника – як мінімуму, некоректно. Але, всі розуміють, що проблему 13-ти тисяч інвесторів – киян, які чекають на своє житло, треба вирішувати. Тому “Київміськбуд” долучився до її розв’язання. Але зіткнувся з низкою проблем”, – наголосив Кличко.

Серед проблем, це:

  • По-перше: питання передачі об’єктів з Міністерства оборони до «Київміськбуду» на існуючих умовах. 4 житлових комплекси будуються на землях Міноборони. І все, що треба від Міністерства сьогодні – підписати договори на попередніх умовах.
  • По – друге: співпраця з Державною архітектурно-будівельною інспекцією щодо прийнятих об’єктів і тих, які «Київміськбуд» ще має прийняти на баланс. ДАБІ, за формальними ознаками, повертає всі документи міськбуду. Правильніше навіть сказати “завертає”. Через це деякі будинки, в яких вже живуть люди, досі не ведені в експлуатацію. Загалом отримано 16 відмов по чотирьох об’єктах, по яких подавали документи на введення в експлуатацію.
  • По-трете: на даному етапі існує нестача коштів на моменті добудови об’єктів, що розпочали зводити. Після проведеного аудиту з’ясували, що на добудову всіх об’єктів не вистачає понад 2 млрд. грн. Ці кошти повернуться в процесі добудови, але зараз потрібно вирішити це питання. І це неможливо зробити без Державної іпотечної установи, яка підпорядкована Мінфінансів. І до якої звернувся “Київміськбуд”.

Тому я не зовсім розумію, чому президент так сказав і як саме Кличко може втрутитися в діяльність державних органів. Таких, як Міноборони, ДАБІ чи Державна іпотечна установа. Єдине, чим може допомогти міська влада – це зменшення фінансового навантаження на забудовника у разі скасування сплати пайового внеску. Як це робили, наприклад, по недобудовах Войцеховського. І це питання ми зараз опрацьовуємо, щоб винести його на розгляд Київради”, – наголосив Кличко.

Як повідомлялося раніше, Бродському дозволили побудувати на Хрещатику 4-поверховий ТЦ.

Великий Київ у Google News

підписатися