Бродському дозволили побудувати на Хрещатику 4-поверховий ТЦ

13:30 13.04.2020

ДАБІ видала дозвіл на реконструкцію приміщення з надбудовою кафе за адресою вул. Хрещатик, 23б, де зараз розміщується будівля не працюючого ресторану «Гімалаї». Замовником будівництва є ТОВ «Олімп-ЛТД», засновниками якого є дружина та син політика й бізнесмена Михайла Бродського.

Бродському дозволили побудувати на Хрещатику 4-поверховий ТЦ
Світлодіодне освітлення

Власники ресторану ще з 2014 року планують знести старий павільон — і збудувати замість нього щонайменше чотири поверхи, «наповнених новою, торговельно-розважальною функцією», пише “Хмарочос“.

Попередній проєкт, розроблений компанією ABC-build, передбачав для нової будівлі кілька варіантів фасадів, інтегрованих в існуючу забудову, оскільки вулиця Хрещатик є вулицею-пам’яткою.

Але проти цих планів протестували жителі сусіднього будинку, який є частиною архітектурного ансамблю вулиці. Вони стверджували, що під час першого спорудження цього павільону ресторатори захопили їхню прибудинкову терасу, а нове будівництво ще й наглухо закриє їм вікна.

 

У минулому році, щоб розпочати це будівництво, замовник просив Мінрегіонбуд дозволити йому відхилитися від деяких будівельних норм, але принаймні двічі отримував відмову.

Сьогодні замовником будівництва залишилася та ж сама фірма, ТОВ «Олімп-ЛТД». Втім, проєктувальником об’єкту значиться вже інша компанія, «Едельбург Архітектс». Її пов’язують з девелоперською компанією Edelburg Development, яка наразі зводить за її проєктами три житлових комплекси у Києві: Edeldorf, Edelweiss House та найбільш скандальний — Подол Град Vintage.

Відзначимо, що останні два будівництва компанія вела як партнер або наступник компанії «Укрбуд», яка раніше належала екс-нардепу Максиму Микитасю.

Слід нагадати, що у квітні 2019 року на сайті Київради кияни зареєстрували петицію, в якій вимагали упорядкувати занедбану будівлю на Хрещатику, 23б, що розташована прямо напроти столичної мерії. Петиція швидко набрала необхідні 10 000 голосів і навіть декілька разів була розглянута відповідними комісіями. Більше того, міський голова Києва Віталій Кличко особисто обіцяв розібратися з питаннями. Однак пристанище людей без місця проживання та антисоціальних осіб досі “прикрашає” головну вулицю Києва. 

Автор петиції Володимир Апушкін наголошує, що бореться за приведення ділянки у належний стан вже декілька років. Справа в тому, що він є головою ОСББ “Центр”, прибудинкову територію якого “вкрав” бізнесмен Михайло Бродський.

Наприкінці 80-х в цій будівлі був кафетерій “Чай-Кава”, який в згодом був успішно “віджатий” знаним на весь Київ “міняйлою” Михайлом Бродський. Бродський забрав “Чайник” в 1996 році, про що свідчать документи столичної мерії. Причому згодом він зміг забрати також і нерухомість, яка належала іншому кафе – “Київське”, яке розташовувалось під сходам. У 2010 році при Черновецькому Бродський зміг дивом приватизувати землю і під “Чайником”, і під “Київським”. Зробив він це через ТОВ “Олімп-ЛТД”. 29 квітня 2010 року Київрада передала ТОВ “Олімп-ЛТД” в оренду на один рік земельну ділянку площею 0,084 га для реконструкції, експлуатації та обслуговування закладу громадського харчування на вул. Хрещатик, 23. А вже у 2012 році Київрада продала Бродському 0,034 га землі на Хрещатику за 2 млн. 667 тисяч грн., а ще 0,0167 га залишила у постійне користування. Згідно з даними Кадастрової карти України зараз компанії Бродського на Хрещатику належить 500 кв метрів “золотої” землі.

Останній раз Апушкін виступав перед депутатами Київради 24 січня 2020 року. Він наголошує, що в нього на руках є всі документи, підтверджені судами ще у 2012 році, про те, що “наркопритон” на Хрещатику має бути знесений. За його словами, знести занедбану будівлю не дають чиновники, з якими “вже встигли погодити будівництво майбутнього ТРЦ”. 

Як повідомлялося раніше, на будівлі на Майдані, другий раз за півроку, демонтували нову надбудову.

Великий Київ у Google News

підписатися