Про це заявила розповіла виконавчий директор ГС “Українська Асоціація індустрії іграшок” Наталія Іваненко, повідомляє Укрінформ.
На ринку іграшок України близько половини товару має сумнівне походження і реалізується з порушенням норм технічного регламенту безпечності іграшок. А третина іграшок – це той товар, який може так чи інакше шкодити здоров’ю дітей», – сказала Іваненко.
Директор асоціації підкреслила, що в регіонах є магазини, де оригінальна якісна продукція становить лише 20%, а 80% припадає на товари сумнівної якості та походження. Такі небезпечні іграшки, за її словами, можна зустріти починаючи від торгівельних центрів, закінчуючи переходами та кіосками. Іноді сумнівний товар трапляється навіть у профільних магазинах.
Чому люди в принципі купують сумнівний товар? Люди говорять, що дитина пограє п’ять хвилин іграшкою і втратить інтерес. Але насправді це призводить до того що з усього загалу іграшок у дитини може бути лише 20% якісних, і дитина буде багато часу контактувати з предметами сумнівної якості”, – роз’яснила Наталія Іваненко.
Жінка наголосила, що вся відповідальність за якість іграшок лягає на плечі батьків, які купують продукт, оскільки часто продавці іграшок не мають документів, що можуть підтвердити якість товару.
Нагадаємо, що на початку вересня в київському магазині виявили іграшки з небезпечним вмістом свинцю. Норму перевищено у 166 разів.
Читайте також: В Борисполі під виглядом іграшок намагались ввезти безпілотники (ВІДЕО)