У магазині Києва виявили іграшки з небезпечним вмістом свинцю. Норму перевищено у 166 разів

10:00 06.09.2020

В одному зі столичних магазинів виявили дитячі іграшкові машинки на радіокеруванні  ТМ «YP TOYS», в яких норма вмісту свинцю перевищена у 166 разів – масова частка свинцю в них становить 166 тисяч мг/кг при нормі 1000.

У магазині Києва виявили іграшки з небезпечним вмістом свинцю. Норму перевищено у 166 разів

Як повідомляє Держпродспоживслужба, зазначену іграшку на лабораторні дослідження було відібрано в магазині «Будинок іграшок». У ході випробувань лабораторного зразка було виявлено наявність свинцю.

Зазначається, що суб’єкт господарювання не погодився з результатами випробувань, через це було проведено ще одне випробування контрольного зразка. Результат випробування обох зразків – наявність свинцю в значній кількості, і в лабораторному, і в контрольному зразку.

Нині вживаються необхідні заходи щодо встановлення ланцюга постачання зазначеної  продукції,  щоб вилучити її з обігу на території України.

Дитячі іграшки відносять до продукції із високим ступенем ризику, тому їх перевіряємо постійно. Таке значне перевищення небезпечного металу у дитячій іграшці не допустиме, оскільки може стати причиною серйозних захворювань і розладів”, – зазначає начальник Головного управління Держпродспоживслужби в м.Києві Олег Рубан.

Для довідки. Свинець – це токсичний метал, який застосовують для виготовлення бензину, фарб, акумуляторів. Науково доведено, що не існує безпечної дози цієї речовини. Небезпека свинцю полягає у накопичувальних властивостях. В організмі, він осідає в рідинах, накопичується в кістках у вигляді нерозчинних фосфатів. Хронічна інтоксикація настає при споживанні 1-8 мг свинцю на добу. Головні ознаки надлишку свинцю в людському організмі: слабкість, зниження пам’яті, швидка стомлюваність, підвищена збудливість, біль у кінцівках, у животі, головні болі,  порушення функції нирок, утворення свинцевого нальоту на яснах.

Наслідками можуть стати захворювання кісткової системи, карієс зубів, артропатія, розвиток атеросклерозу, підвищення артеріального тиску, запор, болі в животі, виснаження, втрата ваги, ниркова недостатність, нефропатія, зниження здатності до запліднення через зниження активності сперматозоїдів, зниження потенції, анемія, зниження імунітету, розвиток синдрому сатурнізму, зменшення кількості цинку, селену і кальцію в організмі.

Раніше “ВК” писав, про що потрібно знати перед покупкою шкільного рюкзака.

Великий Київ у Google News

підписатися