Топ-3 новини дня: дрифт на Софії, виші-рекордсмени та кому вірять українці

Автор: Галина Ворона
21:13 10.08.2021

Киян сьогодні неабияк обурила зйомка під стінами Софії Київської, учасники якої влаштували дрифт довкола пам’ятника Богдану Хмельницькому. Інші події не такі резонансні, але не менш важливі. Мова йде про зарахування на бюджет та довіру чи недовіру українців до різноманітних інституцій.

Топ-3 новини дня: дрифт на Софії, виші-рекордсмени та кому вірять українці

Дрифт на Софійській площі

Сьогодні рано вранці на Софійській площі в Києві дві автівки компанії Red Bull влаштували дрифт – намотували кола навколо пам’ятника та залишали чорні сліди на плитці. Відео дрифту з’явилось у мережі і обурило киян.

Результат покатушок: 2 тис. кв. м пошкодженого клінкерного покриття і 50 тис. грн збитків.

Міська влада в шоці – заявляє, що не давала жодних дозволів на організацію та проведення зйомок, та вказала на відсутність спеціальних огороджень, що загрожувало безпеці всіх пішоходів, які проходили повз. Місто звернулось до поліції з проханням розслідувати інцидент і встановити причетних до нього осіб.

Згодом у КМДА оприлюднили офіційну відмову компанії у проведенні екстремальних зйомок, також з’ясувалось, що до Софії організатори дрифту навіть не зверталися. Ще стало відомо, що в одній із автівок була Alyona Alyona.

За фактом події на Софійській площі поліція відкрила кримінальне провадження. Сліди шин з бруківки біля Софії почали відмивати, а реперка Альона Альона пояснила, як потрапила на скандальний дрифт.

Тим часом профільний заступник мера Володимир Прокопів вимагає від компанії Red Bull, яка влаштувала незаконний дріфт під стінами Софії, публічного вибачення перед киянами та перед українцями за зневагу до пам’яток культури. Також заявив, що місто вимагатиме компенсацію за пошкодження.

Чотири столичних виші увійшли до складеного рейтингу за кількістю бюджетників

Так, за даними державного підприємства «Інфоресурс»,  найбільше  зарахованих на бюджет мають:

  • Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (3 тис. 911 осіб);
  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка (3 тис. 66 осіб);
  • Національний авіаційний університет (1 тис. 215 осіб);
  • Національний університет біоресурсів і природокористування України (1 тис. 26 осіб);

Більше по темі читайте тут.

Кому найбільше довіряють та не довіряють українці 

Як з’ясували соціологи, українці найбільше довіряють Збройним силам України (68%), волонтерам (64%) та церкві (63,5%).

Серед інститутів, яким українці довіряють, зазначаються Державна служба з надзвичайних ситуацій (61%), очільники міста і селищ, у яких проживають (57%), прикордонники (55%), Нацгвардія (54%), добровольчі батальйони (53,5%) та місцеві ради (51%).

Найчастіше респонденти повідомляли про недовіру до державних органів влади. Зокрема чиновникам не довіряють 76% опитаних, Верховній Раді — 75%, уряду та політичним партіям — по 72%.

74% українців загалом не довіряють судовій системі, а Вищому антикорупційному суду — 68%, Верховному та Конституційному Суду — по 63%.

Більше по темі читайте тут.

Великий Київ у Google News

підписатися