Форсаж, київський дрифт. У КМДА офіційно відмовили, а до Софії навіть не зверталися

Автор: Тетяна Сененко
15:17 10.08

Дрифт на Софійській площі Києва продавець енергетичного напою Ред Бул провів усупереч відмові міської влади. Як з’ясувалося, компанія планувала проводити ці зйомки протягом двох днів, але отримала від міста відмову в наданні згоди на проведення заходу в цьому місці. 

Форсаж, київський дрифт. У КМДА офіційно відмовили, а до Софії навіть не зверталися

Про це написав у своєму Фейсбуці заступник голови КМДА Костянтин Усов.

В результаті на площі пошкоджено понад 2 тисячі квадратних метрів мощення – традиційної київської жовтої клінкерної цегли.

“Ред Бул спеціально зробив це рано вранці, нишком, при цьому не провів жодних заходів для убезпечення пішоходів, чим поставив під загрозу десятки життів. Люди зрання йшли на роботу через велику площу, і були змушені ухилятись від автомобілів. Наслідки могли бути без перебільшення трагічними. Це не просто неприпустимий акт вандалізму, це хамське ставлення до киян і до однієї з найбільш цінних святинь України – Софії Київської. Уявіть собі дріфт Ред Була на площі святого Петра у Ватикані. Або мотокрос біля La Sagrada Familia. Через скільки поліція би арештувала негідників?”, – написав Усов.

Представниця компанії «Red Bull» Єлизавета, яка вказана як контактна особа в листі-звернені до начальника ГУНП у м.Києві, заявила журналісту «ВК», що всі необхідні дозволи були отримані і надіслані, а також що необхідно зачекати публікацію компанії, але після уточнювальних питань від подальших коментарів відмовилась і навіть відмовилась повідомити чи все ж будуть оприлюднені публічні коментарі від компанії.

В пресслужбі «Софії Київської» повідомили «ВК», що ніяких звернень не було.

«Жодних звернень про проведення даного заходу до них не надходило, що підтверджує журнал реєстрації вхідної кореспонденції і, відповідно, жодних дозволів надано не було. Навіть якби подібні звернення надходили, ми б 100-відсотково надали б відмову! Оскільки це б порушило низку норм, зокрема по вібраційному і шумовому навантаженню. Нещодавно надходило звернення на проведення автовиставки на Софіївській площі, на яке була надана відмова», – повідомили нашому журналісту.

Поліція Києва теж взялася за інцидент, і погрожує організаторам та учасникам не малим тюремним терміном, щоправда, до того, як справа набула резонансу – там довго і стримано мовчали, хоча усе  це відбувалося через дорогу від центральних органів МВС.

У відділі комунікації Головного управління Національної поліції у місті Києві «ВК» прокоментували, що дозвіл на проведення подібних заходів має видавати міська влада, від якої до поліції Києва мало б попередньо надійти звернення про проведення подібного заходу. Цього не було і жодних дозволів зі свого боку поліція не надавала. А інформація про забезпечення охорони заходу поліцейськими — хибна.

Якщо погодження від поліції Києва не було – хто ці люди у чорному? Актори?

Нагадаємо, на Софійській площі автівки влаштували дрифт. Тротуар чорний, кияни в шоці (ВІДЕО).

Згодом стало відомо, що в автівці була Alyona Alyona, а КМДА дозволів на такі дії не давала. Крім того, поліція відкрила кримінальне провадження з цього приводу.

Великий Київ у Google News

підписатися