Карантинно-мистецькі подорожі продовжуються! Цими вихідними пропонуємо вам завітати до Національної філармонії України, послухати музику в Берліні і відвідати легендарний Ковент-Гарден у Лондоні.
Національна філармонія України
Трансляції концертів філармонії відбуваються тричі на тиждень: щопонеділка та щосереди о 20:30 та щосуботи о 20:00.
Цього тижня, у суботу 25 квітня, транслюватиметься концерт, що відбувся 20 лютого 2017 року. Його було присвячено пам’яті Небесної Сотні, а зараз він присвячується постраждалим від аварії на ЧАЕС.
Звучатиме “Реквієм” Моцарта – однозначно, найвідоміший із творів класика та зразок хорового мистецтва.
27 квітня транслюватиметься фрагмент із концерту-закриття Міжнародного фестивалю гітарної музики “Київ-2018”.
Тоді у супроводі академічного симфонічного окрестру Національної філармонії України виступали неймовірні гітаристи – угорець Андраш Чакі та серб Воїн Косіч.
У програмі – концерт “Південний” мексиканця Мануеля Понсе та “Аранхуес” Хоакіна Відре Родріго.
29 квітня можна буде почути перекладений для фортепіано балет “Весна священна” Ігоря Стравінського. Нехай хоч десь буде весна 🙂
І ще трохи весни 2 травня, а саме – фрагмент з концерту у рамках фестивалю “Київська весна”.
Можна буде послухати Симфонію №101 віденського класика Йозефа Гайдна. Не Моцартом єдиним, все таки. Чудова можливість подивитись, а точніше послухати Австрію під новим кутом.
Берлінська філармонія
На youtube-каналі Берлінської філармонії можна “вбити всіх зайців” одночасно: там зручно досліджувати класику, якщо ви в ній не надто розбираєтесь, завдяки коротким відео із найбільш складними та яскравими частинами відомих творів – це дасть вам зрозуміти, що вам найбільше подобається і чи подобається взагалі.
Другим “зайцем”, якого вам може захотітись убити – це власне репертуар, який тут підбирають. Часто звучать далеко не найпопулярніші твори (втім, це не означає, що вони чимось гірші) – так ви зможете і насолодитись улюбленими композиціями, і відкрити для себе нові.
Списки відтворення на youtube-каналі цієї філармонії створені відповідно до композиторів, інструментального або вокального характеру творів, а також за іменами диригентів, що керували концертами.
Якщо вам хочеться чогось менш драматичного, ніж “Реквієм” Моцарта, цими вихідними рекомендуємо звернути увагу на концерти Сергія Рахманінова, що звучали у Берлінській філармонії – вони ніжні і гримучі, як весняні дощі, а місцями навіть веселі.
Королівський театр Ковент-Гарден, також Королівський оперний театр
Для любителів класичних сюжетів та оперного вокалу це місце – просто рай на землі.
24 квітня о 21:00 на своєму youtube-каналі Королівська опера транслюватиме оперу “Глоріана”. Будьте обережні, вона дуже середньовічна.
Сюжет опери розгортається навколо англійської королеви Єлизавети І, дочки короля Генріха VIII. Ви точно чули про нього, адже всі жартують про те, що він пострачував усіх своїх дружин. Це він одружився із Анною Болейн (власне, Єлизавета І – дочка від цього шлюбу) і це він створив англіканську церкву.
А ще про нього зняли раніше популярний серіал “Тюдори”.
Окрім трансляцій на youtube-каналі Ковент-Гардену також є короткі відео із найвідомішими частинами різних опер та балетів.
Особливо рекомендуємо вам звернути увагу на постановку “Перетворення” Франца Кафки – такі рідкісні та якісні вистави нечасто можна просто так безкоштовно знайти у вільному доступі в інтернеті.
Раніше ми писали про постановку цієї вистави Львівським академічним театром імені Лесі Українки. Порівняймо?
Театр “Золоті Ворота”
24 квітня о 19:00 театр “Золоті Ворота” транслюватиме виставу “Освідчення” за Павлом Чеховим.
Також цей театр веде серію #золоті_в_ефірі в своєму instagram в щосуботи та щовівторка о 19:00.
Якщо вам довподоби щось ще більш візуальне, ніж опера та театр, рекомендуємо заглянути до музеїв та галерей. Нашу підбірку можна глянути тут:
Афіша. Куди киянам сходити в Амстердамі, Парижі та Лондоні
Афіша. Мистецький тур Європою на ці вихідні
Якщо вам подобається кіно, то зверніть вашу увагу на перший онлайн-фестиваль європейського кіно. Родзинкою на цьому торті кінематографу стане фільм “Велика краса” Паоло Соррентіно. Так, це той самий Соррентіно, який зняв “Молодого папу”.