Як заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, деякі корпуси лікарні не підлягають відновленню, зокрема токсикологічний.
Ляшко розповів, що найбільш постраждалий та старий хірургічний корпуси можуть знести, побудувавши на їх місці новий та сучасний. За словами міністра, на наступному тижні має бути завершений перший дефектний акт стосовно пошкоджень нещодавньо зведеного корпусу лікарні. Планується, що на його базі відновлять надання медичної допомоги – відділення інтенсивної терапії, дитячої онкології, офтальмології, нейрохірургії, урології.
Надалі “Охматдит” підбере компанію, яка займатиметься будівельними роботами. Водночас зазначається, що Мінкульт повинен оцінити збитки історичних корпусів на території Охматдиту. Після цього можна буде розпочати проєктування нової будівлі на місці зруйнованих або критично пошкоджених корпусів.
Що стосується обладнання, яке втратили внаслідок удару,то на нього знадобиться 360-400 млн гривень, але за словами посадовця, ці дані попередні. Після перевірки сервісними інженерами вцілілого обладнання сума може зрости. Він зауважив, що чимало виробників та меценатів готові надати деяке обладнання безоплатно.
Як можуть допомогти пересічні громадяни:
Нині далі триває збір коштів безпосередньо на рахунок «Охматдиту» за єдиними реквізитами.
ВНЕСОК ДО ФОНДУ «ОХМАТДИТ»:
- Посилання на ПриватБанк: https://pb.ua/short?5YW1J
- Посилання на Монобанку: https://send.monobank.ua/jar/8d72r2aWnd
- Сторінка Фонду: https://www.ohmatdytfund.org/donate
Наразі, у Києві загинуло 33 людини, а не 34 як зазначалося у попередніх оперативних зведеннях. Крім того, внаслідок атаки по “Охматдиту” помер маленький хлопчик, який на момент удару був у критичному стані.
Варто зауважити, що компанії та фонди активно включилися до збору коштів, а також надають підтримку з власних ресурсів на відбудову Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».