Про це він повідомив у Telegram.
За його словами, таке рішення ухвалили під час наради з керівництвом Держкіно, Довженко-Центру, представниками Офісу президента та депутатами. Також на цій нараді вирішили:
- фонд і музей залишити в тому статусі, в якому вони є зараз — як цілісний майновий комплекс;
- призначити прозорий конкурс на посаду директора Довженко-Центру;
- звернутись до Держаудиту щодо проведення повноцінного аудиту Довженко-Центру;
розпочати процес надання Довженко-Центру статусу національного де-юре (не лише в назві, але й фактично). Це має убезпечити використання його майна не за призначенням;
вирішити питання реорганізації державного підприємства в державну організацію, що дозволить Довженко-Центру працювати за профілем як музей та архів; - створити міжвідомчу робочу групу для експертної оцінки музейних цінностей Довженко-Центру.
Ткаченко каже, що деталі щодо цих рішень найближчим часом має надати Держкіно.
Читайте також: Нова директорка Довженко-Центру має неоднозначний професійний досвід подалі від кіно
Нагадаємо, що силовики проводили обшуки у Довженко-центрі.
Як повідомляв “ВК”, протистояння між Держкіно і Довженко-центром виникло ще влітку, коли Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. У самому Довженко-Центрі заявили, що це рішення де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно.
Згодом у Мінкультури відреагували на рішення Держкіно, виступивши проти “ліквідації кіноспадщини”. Культурні інституції виступили категорично проти “реорганізації” Довженко-Центру. Депутати “ЄС” звернулися до Кабміну через реорганізацію Довженко-Центру.
2 листопада у Довженко-центрі призначили тимчасового нового в. о. генерального директора. Це рішення викликало обурення команди центру, яка заявила, що відбувається рейдерське захоплення Довженко-центру.