Фотокопію своєї заяви Олександр Ткаченко оприлюднив 11 листопада на сторінці у Facebook.
“Про причини. Рішення Кабміну щодо Держкіно ухвалювалось без погодження з МКІПом. Забрати Держкіно у Міністерства культури і передати його в управління Кабміну – нелогічно. Це як забрати у компанії транспортний відділ і передати його в управління раді директорів. Такі стиль та підходи щодо управління процесами мене дивують – не мій концепт та цінності“, – написав він.
Коментуючи ситуацію з Держкіно, він також зазначив, що замість продовження втілення європейської концепції реформи про передачу службам і відповідним агентствам операційних функцій, “ухвалюються рішення, з яким я погодитись не можу“. За його словами, це непоодинокий випадок.
“Пишуть, що передача Держкіно стала для мене останньою краплею. Тоді нагадаю про передостанню – не менш болючу. Бюджет на культуру-2022. І характер обговорення, і фінальна сума для мене неприйнятні. Власна оцінка – за час роботи в МКІПі встиг зробити десь 50% із запланованого“, – додав Ткаченко.
Зазначимо, у проєкті Держбюджету-2022 на культуру закладено 10 млрд грн. Ткаченко просив видати його міністерству ще 6,5 млрд грн.
Читайте також: Нехай краще помовчать. “Слуги” відпустили звільнених міністрів без звіту в Раді
Довідка. У 2019 році тодішній нардеп від “Слуги народу” Олександр Ткаченко відкрито заявляв, що претендує на посаду голови Київської міської держадміністрації, оскільки в Офісі президента тоді хотіли розділити посади мера Києва і голови КМДА, які обіймає Віталій Кличко. Ткаченко навіть подав відповідну декларацію в Національне агентство з питань запобігання корупції.
Омріяну посаду голови КМДА він так і не отримав, а ось на жорстке протистояння з Кличком наразився. Політики активно критикували один одного, навіть тоді, коли Ткаченко став міністром культури.
У серпні 2021 року мер запросив очільника Мінкультури на засідання Київради, щоб обговорити питання збереження історичної та культурної спадщини в столиці. Ткаченко різко відреагував на “запрошення” Кличка, звинувативши його у маніпуляціях.
Нагадаємо, Костел Святого Миколая у Києві, в якому у на початку вересня сталася пожежа, перейде в користування римсько-католицькій парафії святого Миколая. Відповідну домовленість досягли парафіяни костелу та Міністерство культури та інформаційної політики України.