Тілль Ліндеманн в Києві: чим для фронтмена Rammstein обернеться загравання із Кремлем

Автор: Володимир Хлєбников
21:12 19.11

В січні 2022 року в Києві заплановано виступ фронтмена легендарного гурту Rammstein Тілля Ліндеманна. Попри любов публіки, в столиці на німця може чекати не дуже тепла зустріч, адже частина українського суспільства вважає його посіпакою Кремля.

Тілль Ліндеманн в Києві: чим для фронтмена Rammstein обернеться загравання із Кремлем Фото: Скриншот

Концерт Ліндеманна в Києві відбудеться в рамках його сольного турне 18 січня. Квитки на шоу вже в продажі і непогано розходяться.

Разом із тим в Україні добре пам’ятають, що лідер Rammstein в останні роки активно бере участь у різноманітних російських проєктах, записав російськомовний кавер на радянський шлягер часів Другої світової війни, заспівав на військовому фестивалі за підтримки міністерства оборони РФ, а також знімає у своїх кліпах російських знаменитостей. Одним словом, Ліндеманн усіляко демонструє свою прихильність до сучасної Росії.

Саме через ці та інші проєкти артисту й почали закидати “симпатію до Кремля”. На думку громадського активіста Сергія Стерненка, Ліндеманн “популяризує збройні сили країни-агресора”. 

Такі дії відповідно до нашого законодавства можуть розглядатися як загроза нашій національній безпеці“, –  сказав він у коментарі Радіо Свобода.

Втім, “експерименти” Ліндеманна не обов’язково пов’язані з його ідеологічними переконаннями, вважає продюсер і ведучий радіо Roks Сергій Кузін.

На відміну від … Кіпєлова (російського рок-музиканта, який підтримав окупацію Криму, – прим. “ВК”), Чичеріної (активно підтримує “Л-ДНР”), я думаю, це просто максимальна розбещеність Ліндеманна. Він у цьому шукає своєрідний протест проти того суспільства, в якому сам прекрасно існує, і яке зробило його мільйонером“, – зазначив він.

Читайте також: Російській блогерці, яка прилетіла до Києва, заборонили в’їзд в Україну (ВІДЕО)

Між тим в СБУ не отримували інформації про порушення українського законодавства Лінденманном. Ймовірно, він зможе перетнути кордон України, адже в окупованому Криму не виступав, а до його творчості у держави Україна претензій немає. Мінкульт не вносив його прізвище у список осіб, які загрожують національній безпеці, оскільки не отримували відповідних звернень ні від СБУ, ні від РНБО, ні від Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Та все ж таки правові підстави для заборони в’їзду є, вважає Сергій Стерненко. “За бажання СБУ за наявності абсолютно реальних правових підстав заборонити цьому громадянину в’їзд на територію країни можна“, – сказав активіст.

Зокрема, він має на увазі виступ Ліндеманна на фестивалі “Спасская башня”, що цілком може трактуватися як популяризацію збройних сил Росії.

Нагадаємо, на початку серпня СБУ заборонила в’їзд в Україну російському співакові Філіпу Кіркорову. Заборона діятиме три роки.

Великий Київ у Google News

підписатися