Тестування на COVID-19 внесли до пакету первинної меддопомоги. Що це означає

16:29 11.01.2021

Тестування пацієнтів на COVID-19 стало частиною послуги на первинному рівні медичної допомоги та при амбулаторній допомозі. Це означає, що тести на коронавірус робитимуть у спеціально створених пунктах, а мобільні бригади. які виїжджали до хворих з підозрою на коронавірус дотепер, будуть обслуговувати пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів самостійно.

Тестування на COVID-19 внесли до пакету первинної меддопомоги. Що це означає
Світлодіодне освітлення

Як повідомляє Національна служба здоров’я України, відповідні зміни передбачає оновлений порядок реалізації Програми медичних гарантій.

До стандарту первинної медичної допомоги додано скринінгове обстеження – тестування методом експрес-діагностики – швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування.

Відповідно до нового порядку, у 1 кварталі цього року не буде пакету послуг для мобільних бригад, що відбирають матеріал для тестування у пацієнтів з підозрою на COVID-19.

Натомість Центри надання первинної меддопомоги створюють пункти тестування. Медики виїжджають до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів самостійно. Також Центри медико-санітарної допомоги мають можливість домовитися між собою та створити спільні пункти тестування або мобільні бригади.

Швидкі тести надходять до регіональних Департаментів охорони здоров’я. Вони ж розподілятимуть потрібну кількість тестів на заклади охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу.

Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять:

  • людям з підозрою на COVID-19;
  • людям з симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії;
  • пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації;
  • особам, які були у тісному контакті з хворим на COVID-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне поширення COVID-19.

У НСЗУ зауважили, що скринінгове дослідження проводиться при наявності тестів у медзакладі.

Читайте також: Необхідно жорстко регулювати ціни на тести і вакцини від COVID-19, – Порошенко

Нагадаємо, українські науковці розробили ПЛР-тест на COVID-19 та грип А і В одночасно.

Великий Київ у Google News

підписатися