Тероборона, хімічна готовність та бізнес: важливе в Києві на 20 травня

Автор: Марія Супрун
20:45 20.05

Під час воєнного стану в Києві діє об’єднаний навчальний центр для протистояння агресії рф, столичні лікарі проходять тренінги з хімічної готовності, мережа громадського транспорту розширюється, продовжує відновлювати роботу бізнес.

Тероборона, хімічна готовність та бізнес: важливе в Києві на 20 травня

Про важливе в Києві на 20 травня, оприлюднила інформацію КМВА.

У Києві діє об’єднаний навчальний центр, де підрозділи Територіальної оборони та муніципальної безпеки відпрацьовують спільні дії для протистояння викликам збройної агресії рф.

20 травня відбулося виїзне тренування, у якому взяли участь, зокрема, підрозділи КО «Муніципальна охорона», КАРС «Київська служба порятунку» та добровольчі формування територіальних громад, які підпорядковані Теробороні міста Києва. Усього участь у тренуванні взяли понад 150 учасників.

Перший наступ ворога на Київ відбито, але загрози залишаються. Головне завдання Київської міської державної адміністрації – забезпечити постійну готовність столиці до протидії російській агресії, працювати на попередження всіх загроз.

У понеділок-четвер проводяться теоретичні і практичні заняття, а в п’ятницю відбувається спільне практичне відпрацювання здобутих знань та навичок.

У подальшому КМДА планує розширити програму підготовки населення до національного супротиву і розробити тренування для всіх категорій цивільного населення, зокрема жінок, студентів та старшокласників.

Нагадаємо, на сьогодні в Києві створено дві бригади Територіальної оборони та понад 40 добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ), які здебільшого виконують бойові завдання на передовій.

Столичні лікарі пройшли тренінг з хімічної готовності та реагування, який провели фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Тренінг, зокрема, включав у себе симуляцію події з масовими жертвами від застосування хімічних агентів. Попри надію, що киянам ніколи не знадобиться допомога лікарів при масовому отруєнні хімічними речовинами, медичні працівники мають бути готовими надати кваліфіковану допомогу за будь-яких обставин.

У Києві більше тисячі працівників підприємств ЖКГ пішли до лав ЗСУ та Територіальної оборони. Комунальні служби переформатували роботу з огляду на нестачу персоналу. З перших днів широкомасштабного вторгнення всі комунальні служби не припиняють роботу, функціонують у режимі взаємодопомоги та подолання викликів.

Зокрема, попри воєнний стан та складну економічну ситуацію у столиці працює майже 700 озеленювачів, які прибирають парки, проводять весняний догляд за рослинами, видаляють аварійні та сухостійні дерева і висаджують нові.

У кожному районі міста з’явиться квіткова композиція, що символізуватиме незламний дух українського народу під час війни.

Першою такою композицією, яку зробив колектив зеленбуду Дніпровського району, є знаменита марка з зображенням українського військового на фоні російського корабля.

Захищати Україну пішли також понад 860 працівників комунальних підприємств дорожньо-транспортного господарства столиці.

Транспортна інфраструктури столиці з 24 лютого почала працювати в умовах воєнного стану. Проїзд у транспорті здійснювався безоплатно, аби полегшити евакуацію містян із Києва. Метро почало цілодобово приймати містян та працювати як укриття.

Комунальні та приватні перевізники забезпечували транспортом захисників, допомагали в евакуації мешканців Київщини та Чернігівщини. Дорожники допомагали долати наслідки ворожих обстрілів у столиці та у наведенні ладу у звільнених після окупації населених пунктах області.

Нині мережа громадського транспорту розширюється. Міська влада й надалі буде відслідковувати попит на маршрутах і збільшувати кількість рухомого складу.

У столиці продовжує відновлювати роботу бізнес. Учора в місті працювали понад 2000 продуктових магазинів, 555 кав’ярень, 63 пекарні, близько 600 перукарень, понад 650 СТО, частково відновили роботу ТРЦ.

Від початку широкомасштабного вторгнення РФ у Києві народилося 2317 малюків: 1222 хлопчики та 1095 дівчаток. Серед новонароджених – 55 двієнь. Також за цей час у столиці одружилися 3487 пар.

Нагадаємо, на Київщині вже відновили роботу 300 автобусних маршрутів.

Великий Київ у Google News

підписатися