Тепер хоч екскурсії проводь. На Інститутській прибрали рекламний безлад

15:56 30.03.2021

Різноманітна за часом та архітектурними стилями вулиця Інститутська має славну історію та заслуговує на окрему екскурсію. Але, вочевидь, бізнес, що працює тут, цього не цінує, інакше комунальникам не доводилося б знімати ганебні рекламні вивіски, що перетворюють історичне середовище на “базар-вокзал”.

Тепер хоч екскурсії проводь. На Інститутській прибрали рекламний безлад

Як розповіли на Facebook-сторінці Управління з питань реклами КМДА та КП “Київреклама”, щойно з фасадів на Інститутській зняли 57 рекламних конструкцій, що не відповідали правилам.

На фото, що додаються, видно, наскільки легшими для ока і спокійнішими для душі стали звільнені від рекламного засилля історині фасади. 

Щоб підприємці надалі більш відповідально ставились до встановлення рекламних вивісок, в управлінні нагадали історію вулиці.

Що відомо про історію вулиці Інститутської і у чому її історична цінність

На початку XIX ст. вулиця мала назву Бегічевської, за ім’ям генерала М. Бегічева, який володів тут великою садибою, де тимчасово розміщувався новостворений Київський університет (нинішній Університет імені Т. Шевченка).

Після зведення на цій садибі Інституту шляхетних дівчат (1843 р.) вулиця стала називатися Інститутською.

Вулиця завжди мала фінансовий характер. Тут в 1839 році було засновано першу контору Державного комерційного банку. Згодом побудовано інші фінансові установи: дві біржі, приміщення Київського кредитного товариства, а на початку XX ст. – Київську контору Державного банку.

Ближче до XIX та XX століття вулиця стала і політичним центром. Тут були резиденції генерал-губернатора і цивільного губернатора. У першій з них проживав з родиною гетьман П. Скоропадський.

На вулиці проживало і працювало чимало відомих діячів історії та культури: Тарас Шевченко, композитор М. Лисенко, краєзнавець М. Захарченко, архітектори О. Беретті, та інші.

Читайте також: Краще ніж реклама. Столичну станцію метро заклеїли віршами

Нагадаємо, КМДА віддала “перли” демонтованої реклами на виставку

Великий Київ у Google News

підписатися