Технології в Києві: дерева обстежуватимуть за допомогою томографа

Автор: Марія Супрун
14:34 21.04

У Києві дерева обстежуватимуть за допомогою арботома – пристрою для діагностики рослин. За його допомогою можна побачити стан дерева всередині.

Технології в Києві: дерева обстежуватимуть за допомогою томографа

Як повідомляє «Київзеленбуд», комунальне підприємство придбало просторовий імпульсний томограф «Арботом», за допомогою якого можна безпечно для рослини дослідити структуру стовбура на наявність, об’єм і конфігурацію порожнин та уражень.

Це дає можливість визначити методи лікування та профілактики для збереження дерева. В першу чергу, планується застосовувати арботом для визначення стану вікових та старих дерев. Спеціалісти вже розпочали тестувати томограф.

«Фахівці зможуть визначати внутрішні пошкодження дерев, здорові вони чи аварійні. У першу чергу, це стосується вікових дерев, які є пам’ятками природи і потребують особливого піклування. Таких дерев у нашому місті більше 300. Другий важливий аспект – безпека. Під час сильної негоди ми мали випадки падіння дерев, які не витримували вітру чи опадів. І ми мали негативні, а часом і трагічні наслідки таких падінь. Нове обладнання допоможе: вчасно діагностувати зелені насадження, вчасно лікувати або видаляти дерева, що можуть становити потенційну небезпеку», – розповідає заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Арботом – німецьке обладнання, що має датчики, які кріпляться до кори дерева. Сигнали з датчиків одразу можуть бути виведені на екран ноутбука, де різними кольорами показана томограма стовбура в розрізі та можливі ураження деревини. Зелений колір – здорова і неушкоджена деревина, червоний фіксує дефекти та ураження.

Нагадаємо, українські ліси перевірять, востаннє це робили 10 років тому.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...