Тато посивів за ніч, а сестра стала донором: дівчина у 22 роки приборкала рак кісткового мозку

Автор: Любава Лисичкіна
18:10 08.02

Мієлодиспластичний синдром (МДС) – рідкісна патологія, коли виробляються неправильні клітини крові, які не можуть виконувати свої функції. Це призводить до недостачі здорових клітин крові, що може викликати серйозні проблеми в роботі організму.

Тато посивів за ніч, а сестра стала донором: дівчина у 22 роки приборкала рак кісткового мозку
оренда квартири Київ

Саме такий діагноз поставили Олені Момоток, розповіли у МОЗ. Коли Олена дізналася про діагноз, перше враження було, що вона приречена. Але наразі вона точно знає, що діти та дорослі здатні подолати рак і продовжувати жити повноцінним життям.

 Лікування тривало понад два роки, спочатку в Рівненській обласній дитячій лікарні, а потім в Охматдиті, де Олені трансплантували кістковий мозок та провели кілька курсів хіміотерапії. Донором-рятівником стала її старша сестра.

Олена ділиться, що процедура пересадки виявилася легкою, безпечною та безболісною, схожою на донорство крові. Її сестра швидко відновилась після операції та стала матір’ю. Тепер уся сім’я Олени знаходиться в реєстрі донорів.

Під час лікування Олена знайшла справжніх друзів і кохання.

Сьогодні, після щасливого одруження та успішного подолання раку, вона переїхала з Рівненщини до Києва, працює педагогом і пише книгу, щоб підтримати тих, хто стикається з онкодіагнозом.

22-річна приборкала мієлодиспластичний синдром, різновид раку кісткового мозку, і відтепер точно знає, онкологічне захворювання – не вирок.

До слова, столичні кардіохірурги роблять протезування клапана, уникаючи розрізу грудини.

Великий Київ у Google News

підписатися