Тарифи на холодну воду у Києві можуть зрости: «Київводоканал» назвав причини

Автор: Любава Лисичкіна
20:17 17.06

НКРЕКП знову підготували рішення щодо збільшення цін на холодну воду, яке планувалося провести в 2 етапи: у квітні та липні.

Тарифи на холодну воду у Києві можуть зрости: «Київводоканал» назвав причини Фото: ілюстративне

Як повідомляє Комерсант український, засідання НКРЕКП з цього приводу не відбулося і тарифи допоки залишаються без змін. 

Навіщо підвищувати тарифи на холодну воду розповіли у ПрАТ “АК “Київводоканал”. Комунальники зазначають, що новий тариф має на меті відшкодування всіх витрат, пов’язаних з наданням послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Крім того, тарифи для підприємств повинні встановлюватися щороку.

Скасування рішення НКРЕКП щодо підняття тарифів в компанії вважають незаконним:“Відсутність належного тарифного регулювання для водоканалів стала однією з найсерйозніших проблем у сфері водопостачання та водовідведення в Україні. У червні 2023 року тарифи, встановлені НКРЕКП, були незаконно скасовані, що призвело до значних фінансових труднощів для підприємств цієї галузі. Незаконне скасування тарифів для водоканалів у червні 2023 року та відсутність належного тарифного регулювання мають серйозні наслідки для галузі водопостачання та водовідведення в Україні”.

 У “Київводоканалі” наголосили, що керуються у своєму рішенні виключно буквою закону, посилаючись на п.1.9 постанови НКРЕКП від 10.03.2016 Nº302 «Про затвердження Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення».

Комунальники стверджують, що через відсутність коригування тарифів на холодну воду, виникають:

  • ризики для фінансової стабільності:

“Скасування тарифів позбавило можливості отримувати необхідні доходи для підтримки своєї діяльності. Окрім того, через відсутність стабільного джерела фінансування Товариство не може планувати бюджет та інвестиції, що обмежує здатність проводити модернізацію інфраструктури для забезпечення якісного водопостачання” 

  •  ускладнюється й проблема відсутності компенсацій від держави: товариство залишилось без підтримки, яка могла б допомогти подолати фінансові труднощі;
  •  витрати на енергоносії, реагенти та інші необхідні матеріали значно підвищилися в ціні;
  • “Київводоканал” має обмежені ресурси для забезпечення належного обслуговування інфраструктури та своєчасного реагування на аварійні ситуації, страждає якість послуг, що надаються споживачам.

Які зараз тарифи на холодну воду

Визначення розміру тарифів та їх встановлення для “Київводоканалу” належать винятково до компетенції НКРЕКП. Як було вказано вище, єдиного тарифу для холодної води не існує. До прикладу, зараз тариф на водопостачання в Києві становить 16,164 грн, а водовідведення – 14,220 грн. Разом з ПДВ – 30,384 грн.

Якби тарифи все ж зросли у двоетапному процесі, як то пропонувалося НКРЕКП, то спочатку їх вартість би зросла на 34,2%, а на другому етапі ще на 15%.

До слова, у Києві перевірили на міцність половину тепломереж – скільки пошкоджень виявили.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин