У заходах, що відбувалися біля Міністерства оборони, також взяли участь члени родин полеглих воїнів, представники Збройних сил, сектору безпеки та оборони, ветерани АТО/ООС, керівництво Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Офісу Президента України.
Було оголошено прізвища 223 військовослужбовців, які загинули цього дня у 2014-2019 роках. Після кожного прізвища воїни почесної варти били у дзвін і салютували з особистої зброї одним залпом.
Після закінчення церемонії Зеленський узяв участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та поклав квіти до Дзвона Пам’яті та Стели, у яку вмонтовано осколки снарядів.
У своїй заяві президент зазначив, що “навряд чи така рана на тілі історії України коли-небудь затягнеться”.
“Навряд чи ми можемо сподіватися, що така рана, як сьогоднішній день, така рана на тілі історії України, така рана на серці батьків усіх загиблих коли-небудь затягнеться. Українська влада повинна робити все, щоб ця рана не затягнулась, щоб кожне ім’я ніхто не забув і щороку розповідали не тільки дітям загиблих, а щоб ми розповідали щодня, що такі трагедії в Україні були і є”, – заявив Зеленський.
Цього дня 2014 року на виході з Іловайська було понесено найбільші одночасні втрати сил АТО.
“Сьогодні ми вшановуємо пам’ять героїв України, наших найкращих українців, які захищали кордони, суверенітет і територіальну цілісність. День не випадковий – саме цього дня сталася Іловайська трагедія – Іловайський котел. Ми не повинні забувати цей день, ми не повинні забути кожне ім’я, яке звучало. Я запитав, скільки ми оголошували імена загиблих – це тривало біля 40 хвилин. На жаль, ми не можемо скоротити цей час, але ми можемо зробити, як держава, щоб цей час не збільшувався взагалі”, – заявив президент.
Також перші особи країни поклали квіти до Стіни пам’яті полеглих захисників України.
Нагадаємо, сьогодні, 29 серпня, День пам’яті захисників України та роковини “Іловайського котла”. Сьогодні у Києві пройдуть заходи до Дня пам’яті захисників (ПРОГРАМА).