Ситуація біля північного кордону: вагнерівці мобіків не вчать, ворожих вертольотів більше немає

Автор: Оксана Тупальська
12:35 21.10.2023

На території північного сусіда більше немає російських підрозділів наземного контингенту – вони були виведені з Білорусі, частково залишаються повітряні сили. Про це розповів командувач ОСУВ «Північ» генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Ситуація біля північного кордону: вагнерівці мобіків не вчать, ворожих вертольотів більше немає

Наєв розповів, що з жовтня 2022 до липня 2023 року року на території Білорусі здійснювали підготовку мобілізованих росіян. Проте ними не займалися вагнерівці. Бо останні прибули туди в липні цього року, після завершення навчань. Відтак, поширені припущення, що на фронті нині воюють підготовлені вагнерівцями росіяни, не відповідає дійсності. 

“На початку курс підготовки (мобілізованих росіян – прим.) тривав близько 3 місяців, у подальшому – один місяць, що було пов’язано із зростальними втратами в особовому складі та потребою доукомплектовувати небоєздатні підрозділи. Через білоруські військові полігони та навчальні центри пройшло близько 24 тис. громадян Росії”, – розповів Наєв.

2 тисячі російських військових, які перебувають на території Білорусі забезпечують попередження про ракетний напад, дальній зв’язок та експлуатацію російських систем ППО і літаків.

“На початку серпня цього року більшість літаків та усі вертольоти перебазували до російських аеродромів. На сьогодні на території Білорусі залишаються три бойових літаки (Су-30СМ) та два літаки-розвідники (Су-24МР), які залучають до виконання завдань Єдиної регіональної системи ППО”, – розповів Наєв.

Засобом тиску на Україну Наєв називає навчання ОДКБ «Бойове братерство-2023», які відбувалися на території Білорусі за участі військових контингентів з Росії, Білорусі, Казахстану, Киргизії та Таджикистану. Каже, оперативні навчання були за масштабами значно скромнішими за заявлені та вже закінчилися. 

До того, влітку, про інші навчання Збройних сил Білорусі повідомляли білоруські пабліки, опозиційні до режиму Лукашенка. Йдеться про «Щит Союза-2023». 

“Практичні епізоди відбулись на полігонах: «Борисовский», «Обуз-Лесновский»,«Брестский», «Домановский», «Осиповичи», де відпрацьовували тактику застосування штурмових підрозділів та захоплення підготовлених оборонних позицій, авіаційну підтримку наземних військ, виявлення та відбиття засобів повітряного нападу, дій ССО у складі повітряних десантів”, – розповів про «Щит Союза-2023» Наєв.

Раніше “ВК” розповідав, що українські військові біля північного кордону укріплюють позиції та утеплюються з настанням холодів. 

Великий Київ у Google News

підписатися