19 тисяч окупантів біля північного кордону – ЗСУ утеплюються та укріплюють позиції

Автор: Оксана Тупальська
16:21 20.10.2023

На території Білорусі біля північного кордону України перебувають 19 тисяч росіян. Про це повідомив командувач ОСУВ «Північ» генерал-лейтенант Сергій Наєв.

19 тисяч окупантів біля північного кордону – ЗСУ утеплюються та укріплюють позиції

На озброєнні російських підрозділів перебувають танки, бойові броньовані машини, артилерійські та реактивні системи, засоби ППО та оперативно-тактичні ракетні комплекси. 

“Сили та засоби угрупувань військ Північної операційної зони продовжують ведення стабілізаційної операції у визначених районах. Обстановка залишається стабільною та контрольованою. Але зберігається загроза застосування противником диверсійно-розвідувальних груп з боку Росії на державному кордоні Чернігівської та Сумської областей”, – сказав Наєв в інтерв’ю Укрінформ.

Про безпосередню небезпеку для Київського регіону командувач не повідомляв. 

Від додав, що Повітряними силами ЗСУ здійснюється прикриття військ та критичних об’єктів інфраструктури від авіаційних та ракетних ударів противника:

“Виконуємо переозброєння військ на більш сучасні зразки іноземного виробництва, зокрема це стосується і засобів ППО. В прикордонних районах підготовлені та постійно вдосконалюємо тривалі фортифікаційні споруди. Триває нарощення системи мінно-вибухових та невибухових загороджень і у глибині оборони… Наразі ознак формування ударних угруповань військ противника не помічено. Ситуацію постійно моніторимо та відслідковуємо”.

Невибухові загородження та об’єкти транспортної інфраструктури, додаткові камери спостереження допомагають встановлювати місцеві органи влади. Наєв повідомив, що на основних напрямках імовірного наступу противника з червня 2022 року дотепер ЗСУ встановлено понад 500 тисяч протитанкових мін.  

“Зокрема, протитанкові мінні поля, протитанкові групи мін, комплекти протипіхотних вибухових пристроїв, фугасів, мінованих завалів тощо. Щільність мінно-вибухових загороджень у нашій смузі відповідальності збільшено в 16 разів… Ми разом створюємо такі умови, щоб державний кордон України у Північній операційній зоні був повністю непрохідний для ворожих сил”.

З настанням холодів військових, які перебувають поблизу кордонів, забезпечують дровами та печами, до 15 жовтня особовий склад підрозділів отримав зимовий одяг. 

Нагадаємо, офіційна Білорусь, яка віддала свою територію для базування російських винищувачів та бійців ПВК «Вагнер» для участі у війні проти України, зачиняє в буцигарні своїх співвітчизників, які хоча б натяком повідомляють про підтримку українців. Кореспондент «Великого Києва» вже довгий час слідкує за подіями по той бік північного кордону та зібрав найбезглуздіші справи, через які білоруси, що прагнуть свободи, потрапили у СІЗО, але також і реальні дії задля спільної перемоги над російським окупантом.

Великий Київ у Google News

підписатися