Символ української Донеччини. У Києві попрощались з Ігорем Козловським

Автор: Галина Ворона
16:53 09.09.2023

У суботу, 9 вересня, у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі Києва попрощалися з українським вченим та релігієзнавцем, письменником, істориком, політв’язнем та учасником Євромайдану в Донецьку Ігорем Козловським. Він помер 6 вересня внаслідок серцевого нападу у віці 69 років.

Символ української Донеччини. У Києві попрощались з Ігорем Козловським
оренда квартири Київ

Провести видатного українця в останню путь прийшли понад 100 людей, серед них громадські діячі, науковці, колеги та учні Козловського.

Після панахиди в Михайлівському соборі домовину винесли у двір. Там відбувся невеликий мітинг, під час якого про свій досвід спілкування з ученим розповіли його син Олександр, пʼятий президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною та представники партії “Європейська солідарність”, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, політик та учень Ігоря Козловського Єгор Фірсов тощо.

Нас обʼєднує не горе, а любов. Сьогодні ми віддали останню шану великому українцю — Ігорю Козловському. Символу українського патріота, символу інтелектуала, символу української Донеччини. Взірець поведінки за ґратами, Ігор дуже гідно себе повів в оточенні, в полоні терористів і коли ми його витягнули звідти. Взірець віри в Бога, видатний філософ та інтелектуал, релігієзнавець, який взяв участь у створенні незалежної української Церкви. Для мене Ігор — справжнє обличчя української Донеччини. Працьовитий, розумний, чесний, добрий, патріотичний. Хороший друг і чудовий сімʼянин. У хороші та важкі часи. Хай Господь добре його зустрічає, а ми продовжимо нашу спільну працю, захистимо і побудуємо таку Україну, про яку він мріяв“, – зазначив у прощальній промові Петро Порошенко.

Ігор Козловський народився у Макіївці. Навчався на історичному факультеті Донецького державного університету, тут залишився працювати. Викладав і читав лекції у вишах України та США, був доцентом кафедри релігієзнавства й філософії. Автор понад 50 наукових публікацій.

У 2013 році долучився до протестів на підтримку євроінтеграції в Донецьку. Після окупації міста російськими терористами не зміг виїхати через інвалідність сина.

У січні 2016 року вченого-майданівця затримали під приводом причетності до вибуху біля пам’ятника Леніну. У полоні він провів 700 днів, бойвики так званої ДНР катували його за проукраїнську позицію. Увесь цей час Ігоря Козловського підтримувала та вимагала його звільнення громадськість – десятки людей долучалися в соцмережах до акції #FreeKozlovskyy.

Чоловіка звільнили за обміном 27 грудня 2017 року.

Після повернення в Україну Ігор Козловський продовжив свою наукову діяльність – працював старшим науковим співробітником у відділенні релігієзнавства Інституту філософії НАН України.

Поховають Ігоря Козловського на Байковому кладовищі у Києві.

Нагадаємо, Ігор Козловський помер у ніч на 6 вересня.

Великий Київ у Google News

підписатися